Trenérský kolotoč senzační šampionky US Open. Hledá čtvrtého kouče během jediného roku

3 měsíce starý 44

Naposledy se stále teprve 19letá tenistka rozešla s trenérem Torbenem Beltzem. S tímto Němcem, který v roce 2016 dovedl ke dvěma grandslamovým trofejím krajanku Angelique Kerberovou, začala Raducanuová spolupracovat v listopadu. Tedy už poté, co se zničehonic stala světovou celebritou.

Paradoxně jen dva týdny po senzačním triumfu na US Open – díky kterému se stala vůbec první šampionkou jednoho ze čtyř největších turnajů v kalendáři, která se k trofeji propracovala až z hlubin kvalifikace – ukončila pracovní vztah s Andrewem Richardsonem. Pomohl jí na vrchol, nicméně právě kvůli adaptaci na nový level chtěla Raducanuová po svém boku někoho, kdo má zkušenosti s elitní túrou.

Ještě před přívalem slávy ji vedl Brit Nigel Sears, jenž dříve provázel třeba Danielu Hantuchovou nebo bývalou světovou jedničku Anu Ivanovičovou. Sears Raducanuovou trénoval chvíli před osudovým US Open na Wimbledonu. Před tím, než vstupovala do travnatého grandslamu, byla dokonce až ve čtvrté stovce žebříčku WTA. Už v Londýně se postarala o poměrně velké překvapení, kdy z kvalifikace doletěla až do čtvrtého kola a v rankingu poskočila takřka o dvě stě míst.

Následovala výměna kouče, po ní přišlo nezapomenutelné US Open a pak opět shánění trenéra. Hráčka, která má rumunsko-čínský původ, narodila se v kanadském Torontu a reprezentuje Velkou Británii, s volbou váhala.

Nakonec s odstupem od úspěchu ve Flushing Meadows ukázala na Beltze. I když se spekulovalo, že spolupráce může skončit, načasování krátce po začátku antukové části sezony je poměrně překvapivé. Mimochodem, na oranžové drti letos odehrála vůbec prvních pět profesionálních zápasů v kariéře. Nyní prý potřebuje „nový tréninkový model“ s tím, že dočasně bude spolupracovat s britskou tenisovou asociací.

Je pravda, že od průlomového turnaje čeká na větší zářez. Aktuálně 11. hráčka žebříčku došla nejlépe dvakrát do třetího kola, naposledy minulý týden ve Stuttgartu. I proto potřetí během necelého roku „vyhodila“ trenéra.

Zdroj