Trumpova hraniční zeď je děravá

3 měsíce starý 17

Fotografie poškozené zdi pořídili redaktoři serveru Gizmodo. Na několika místech je zeď silně poničená letními monzunovými dešti a vypadá sotva neprůchodně, jak sliboval Trump.

Trump's Border Wall Torn Apart by Arizona Monsoon Rains Between Douglas, Arizona, and the San Bernardino Wildlife Refuge https://t.co/ckhT69yy9y

— Bob Garcia🔄 (@1reddragon696) August 23, 2021

Ještě loni, když byl Donald Trump ve funkci prezidenta Spojených států, ho přitom znalci varovali, že na některých místech bude muset brány hraniční zdi právě kvůli počasí otevřít.

Bouřky s sebou totiž přinesou nejen tuny vody, ale také kameny, sedlinu, větve stromů a další úlomky, které zeď poškodí.

Trump ale jejich varování nedbal. Některé brány 1128 kilometrů dlouhé zdi by pak totiž byly měsíce nehlídané, což mohlo vést k častější nelegální migraci, které se hlava Bílého domu snažila zabránit.

Trumpově zdi uškodily ještě další proměnné. Letošní letní sezona byla v Douglasu mimořádně deštivá, stavba zdi navíc byla uspěchaná a podle některých nařčení dokonce obešla všechna environmentální regulace.

V lednu letošního roku aktuální prezident Joe Biden konstrukci zdi pozastavil a nařídil revizi nákladů. V dubnu pak ministerstvo obrany oznámilo, že ruší všechny kontrakty vyplácené na zeď z fondů armády, což schválila Trumpova administrativa.

„Nikdo nestaví zdi lépe než já. Bude to velká zeď. Neprůchodná, mohutná, vysoká, silná, krásná,“ tvrdil Trump před šesti lety během své prezidentské kampaně s tím, že bariéra zabrání nelegální migraci z Mexika do Spojených států.

Zdroj