Turista nepřežil pád z útesu. Zachraňovat museli i pracovníky hotelu, co mu šli na pomoc

3 měsíce starý 54

Tragický incident se odehrál v oblasti Cap Martinet, která se nachází poblíž města Ibiza a je považovaná za luxusní čtvrť. Svědek události na policii vypověděl, že nejmenovaný turista byl na místě ještě s dalším mužem. Oba podle něj byli v podnapilém stavu. Policie však tuto domněnku prozatím nepotvrdila.

„Probíhá vyšetřování čtvrtečního incidentu, který vedl k smrti britského čtyřiadvacetiletého turisty. Vyšetřování je v počáteční fázi a zabere ještě hodně času, než zjistíme, jak přesně k události došlo,“ sdělil britskému deníku Daily Mail mluvčí španělského četnictva. Kvůli poplachu byli na místo povoláni právě četníci, a také hasiči, místní policie a pobřežní stráž.

Tělo zemřelého z moře vyzvedlo plavidlo pobřežní stráže. Její příslušníci museli z vody zachraňovat také dva další muže, kteří chtěli Britovi pomoct. Podle dostupných informací se mělo jednat o dva zaměstnance pětihvězdičkového hotelu, který se nachází poblíž místa, kde zesnulý turista pobýval.

Cap Martinet je považován za luxusní destinaci, jelikož nabízí obdivuhodné výhledy na Středozemní moře a také na blízký ostrov Formentera. Hotel, ve kterém Brit nocoval, navíc leží v ústraní, což zvyšuje jeho atraktivitu.

Turista je za poslední týdny druhým občanem Velké Británie, který na Baleárských ostrovech zemřel po pádu z výšky. Pětapadesátiletý muž v září na ostrově Formentera uklouzl a spadl ze 120 metrů během návštěvy majáku na útesu.

Zdroj