Tvůrce herní série GTA kupuje za miliardy dolarů konkurenční společnost Zynga

5 měsíce starý 98

Americký výrobce videoher Take-Two Interactive se dohodl na převzetí konkurenta Zynga, který se zaměřuje na hry pro chytré mobilní telefony. Uvedl to web CNBC. Hodnota transakce činí 12,7 miliardy dolarů (zhruba 273 miliard korun). Take-Two uhradí část kupní ceny hotovostí a část vlastními akciemi.

Společnost Take-Two za každou akcii firmy Zynga zaplatí 9,86 dolaru. Kupní cena tak zahrnuje prémii 64 procent k páteční závěrečné ceně akcií na burze.

„(Transakce) výrazně rozšíří naše podnikání a zajistí nám vedoucí pozici v mobilním sektoru, tedy v nejrychleji rostoucím segmentu v odvětví interaktivní zábavy,“ uvedl šéf společnosti Take-Two Strauss Zelnick.

Společnost Take-Two stojí například za populární herní sérií Grand Theft Auto. Firma v minulosti koupila i českého vývojáře her Illusion Softworks, jehož Mafia jako jedna z prvních tuzemských počítačových her prorazila na světový trh.

Společnost Zynga je známá například simulátorem farmaření FarmVille. Očekává se, že transakce s Take-Two bude dokončena nejpozději v červnu.

Zdroj