Americká společnost Twitter se rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích, uvedl v pátek pozdě večer eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Ani to podle něj ale firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti, uvedla agentura Reuters. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.

Brusel 6:44 27. května 2023

Twitter po loňském převzetí miliardářem Elonem Muskem propustil většinu zaměstnanců (ilustrační foto) | Foto: Carlos Barria | Zdroj: Reuters

„Twitter opouští dobrovolný kodex Evropské unie proti dezinformacím. Závazky však zůstávají. Můžete utíkat, ale nemůžete se schovat,“ napsal Breton na twitteru.

Hlavní inženýr Twitteru končí. Dabiri ‚vyletěl z hnízda‘ den po problémech se DeSantisovou kampaní

Číst článek

Připomněl také, že od 25. srpna bude boj proti dezinformacím podle nového unijního Aktu o digitálních službách povinností, kterou jsou evropské orgány připraveny vymáhat. Firmám v případě jeho nedodržování hrozí značné pokuty.

Twitter, který po loňském převzetí miliardářem Elonem Muskem propustil většinu zaměstnanců a nemá již oddělení pro komunikaci s médii, na otázku Reuters k tématu reagoval jen automatizovaným e-mailem s emotikonem hovínka.

Evropská komise už letos Twitter jednou kritizovala za to, že firma zcela nedostála závazkům z pravidel boje proti dezinformacím. Twitter podle ní jako jediný ze skupiny technologických společností dodal povinnou zprávu o svém počínání v oblasti s nedostatkem dat a informací o svých plánech.

Cílem unijních snah je posílení role skupin ověřujících fakta, rázný postup proti falešným účtům a manipulacím s informacemi či odstřižení strůjců cílených dezinformací od reklamních příjmů

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Twitter opouští unijní kodex proti dezinformacím. Nezbavuje ho to zodpovědnosti, řekl eurokomisař

  2. Dedolarizace světa. Už začala?

  3. Prezidentský ‚souboj na tělo‘. Erdogana zvýhodňují média, Kilicdaroglu vsadil na strach z migrace

  4. ‚Nejsme křiklouni, zmizela by v nenávratnu,‘ říká šéf svazu samospráv Lukl ke zvýšení daně z nemovitosti

  5. Inflace není největší problém. ‚Lidi dělají na plné pecky věci, které nic nepřinášejí,‘ míní ekonom

  6. Policie pátrá po devatenáctileté Beátě Blomerové z okresu Praha-západ

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme