U Kapitolu najelo auto do dvou policistů, podezřelý je v nemocnici

3 měsíce starý 10

foto Do bezpečnostních barikád před sídlem amerického Kongresu ve Washingtonu 2. dubna 2021 najelo auto.

Washington - Do bezpečnostních barikád poblíž sídla amerického Kongresu dnes najelo auto a zranilo dva policisty. S odvoláním na policii, která zajišťuje ochranu Kapitolu (USCP), o tom informují zahraniční média. Policisté zadrželi podezřelého, který byl společně se dvěma zraněnými příslušníky bezpečnostních sil převezen do nemocnice.

Svědci na místě agentuře Reuters sdělili, že policie uzavřela několik přilehlých ulic a že se před budovou Kongresu pohybuje zvýšený počet příslušníků bezpečnostních složek.

Podezřelý byl podle zdroje agentury AP po nájezdu do dvou policistů postřelen a v kritickém stavu převezen do nemocnice.

V okolí Kapitolu panují zvýšená bezpečnostní opatření od 6. ledna, kdy do něj vtrhli podporovatelé tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze přerušit formální potvrzení vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena v listopadových prezidentských volbách. Po necelých dvou měsících se však ochranná opatření začala uvolňovat, demontován byl například plot kolem budovy Kongresu.

Zdroj