U Kapitolu najelo auto do dvou policistů, řidič je mrtvý

3 měsíce starý 7

Dnes 19:43 – Washington • Aktualizováno 20:26

Do bezpečnostních barikád poblíž sídla amerického Kongresu najelo v pátek auto a zranilo dva policisty, uvedla televize CNN s odvoláním na policii, která zajišťuje ochranu Kapitolu. Policisté podezřelého postřelili. Ten po převozu do nemocnice zemřel. Motiv útoku podle televize CNN zřejmě není teroristický.

U Kapitolu najelo auto do dvou policistů, řidič je mrtvý

Incident se stal necelých 100 metrů před vchodem do severní části budovy, kde sídlí Senát. Auto najelo do kontrolního stanoviště, kudy obvykle do areálu vjíždějí zákonodárci a další zaměstnanci. Kongres v pátek nejedná.

Televize CNN uvedla, že muž po nárazu do barikády vystoupil z auta s nožem v ruce a stačil jednoho policistu pobodat, svým zraněním později podlehl. Další policisté útočníka postřelili a v kritickém stavu byl převezen do nemocnice, kde zemřel. Se zraněními skončili v nemocnici i dva příslušníci bezpečnostních sil.

Svědci na místě agentuře Reuters sdělili, že policie uzavřela několik přilehlých ulic a že se před budovou Kongresu pohybuje zvýšený počet příslušníků bezpečnostních složek. Nad Kapitolem přelétává vrtulník.

Policisté stojí u vozu, který narazil do bariér u Kapitolu.

Foto: J. Scott Applewhite, ČTK/AP

V okolí Kapitolu panují zvýšená bezpečnostní opatření od 6. ledna, kdy do něj vtrhli podporovatelé tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa ve snaze přerušit formální potvrzení vítězství kandidáta Demokratické strany Joea Bidena v listopadových prezidentských volbách.

Po necelých dvou měsících se však ochranná opatření začala uvolňovat, demontován byl například plot kolem budovy Kongresu.

Policie uzavřela několik přilehlých ulic.

Foto: J. Scott Applewhite, ČTK/AP

podpis
Zdroj