U Mohelnice se střetl autobus s osobním autem, dvě děti jsou lehce zraněné

5 měsíce starý 42

foto Nehoda autobusu. Ilustrační foto.

Šumperk - Na D35 u Mohelnice na Šumpersku se dnes odpoledne srazil autobus s osobním autem. V autobusu podle mluvčí hasičů Lucie Balážové cestovalo 46 dětí a čtyři dospělí. Dvě děti byly lehce zraněny, hasiči je předali do péče záchranné služby, řekla ČTK jejich mluvčí. Silnice je nyní ve směru na Mohelnici uzavřena. Policie dopravu odklání přes Mohelnici.

Nehoda se podle dopravních informací policie stala na dálničním kilometru 234,8 na trase od Olomouce na Mohelnici. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů. "Zajistily místo nehody, zabezpečily protipožární opatření. Dětem zajistily pitný režim. Budou řešit odtah vozidla a přesun autobusu mimo komunikaci, aby se mohl zprovoznit jeden jízdní pruh. Také se postarají o únik provozních kapalin," uvedla na twitteru mluvčí hasičů Balážová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Podobná nehoda se na dálnici D35 stala v červnu 2019 zhruba o 18 kilometrů blíže k Olomouci, kde autobus narazil zezadu do kamionu. Autobus převážel týmy fotbalového klubu 1. SK Prostějov k utkání přípravek, tehdy se zranilo celkem 18 lidí, převážně dětí. Policie nehodu původně vyšetřovala pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti, po několika měsících vyšetřování však případ odložila. Důvodem byl fakt, že u řidiče autobusu byla zjištěna předchozí zdravotní indispozice, řekla ČTK olomoucká policejní mluvčí Lenka Vanková.

Zdroj