U Poříčan končí opravy po havárii vlaku, omezení rychlosti skončilo

3 měsíce starý 43

foto Ilustrační foto - Provoz na železničním koridoru u Poříčan na Kolínsku, kde 10. října 2022 vykolejil nákladní vlak, byl 12. října ráno částečně obnoven. Vlaky mohou prozatím používat jednu kolej.

Poříčany (Kolínsko) - Na trati u Poříčan na Kolínsku po havárii nákladního vlaku končí opravy třetí koleje. Dnes ráno skončilo rychlostní omezení na dvou fungujících kolejích. Vlaky už nemusí v úseku brzdit na 50 kilometrů v hodině. Spoje ale zpoždění kvůli omezení nenabíraly. Kompletně by oprava měla být hotová kolem dnešního poledne, umožní i zprovoznění třetí koleje, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Vlak havaroval v pondělí podvečer, provoz na železničním koridoru byl obnoven ve středu ráno. Nejprve po jedné z kolejí, po dvou kolejích o několik hodin později. Oprava poslední koleje začala ve čtvrtek, některé díly ale bylo třeba dodělat na míru. Rekonstrukce se týkala například výhybek.

Mimo koleje se při havárii dostala lokomotiva a dvě cisterny převážející toxický benzen. Hasiči v úterý látku přečerpali do náhradních cisteren a v noci na středu vyprošťovali s pomocí těžké techniky havarované vozy. Vyšetřování příčiny pokračuje, podle Drážní inspekce vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu, další okolnosti a informace související s nehodou inspekce prověřuje. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun. Dva lidé ve vlaku se lehce zranili.

Zdroj