19. ledna 2022 18:28

V Kyjevě stanul před soudem bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko, který je podezřelý z vlastizrady a spolupráce s teroristy v době, kdy byl ještě prezidentem. Na dnešním soudním jednání se objevila překvapivá tvář – bývalý český diplomat a evropský komisař Štefan Füle.
Füle si před kamerami potřásl rukou s bývalým prezidentem, ten pak bývalého diplomata v soudní síni objal. „Děkuji, jsem velmi rád, že vás tu vidím,“ říká na videu anglicky Porošenko bývalému eurokomisaři. Ten odvětil, že nechce rušit a že k soudnímu líčení dorazil jako „přítel Ukrajiny“.
Füle, který má stále český diplomatický pas a pracuje jako poradce prezidenta Uzbekistánu, vysvětluje svou přítomnost u soudu vyhýbavě a obecně.
„Jsou chvíle, kdy
Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.
Jste předplatitel?
Česko, Svět

V Česku vinou očkování nezemřelo 148 lidí, v EU vakcínám nepodlehly desetitisíce. Co opravdu říkají databáze o nežádoucích účincích?

Babišovi hrozí, že přijde o média. Vláda kývla na zpřísnění zákona o střetu zájmů

Rohlík prošetřuje inspekce práce kvůli švarcsystému. Stát může ročně přicházet zhruba o čtvrt miliardy
