Ubodáním školáka skončila bitka mladistvých gangů v Paříži. Policie zatkla tři podezřelé

4 měsíce starý 32

Podle očitých svědků incidentu si v pondělí ráno v době začátku vyučování skupina pěti až deseti mladíků okolo 15 či 16 let počkala na dva vrstevníky ze školy, uvedl prokurátor Stéphane Hardouin. Oběť podlehla zraněním na krku, druhý mladík z Thiais má lehčí poranění stehna.

Policie zhruba dvě hodiny po útoku v sousední obci Choisy-le-Roi zatkla prvního podezřelého, který už v minulosti spáchal několik násilných činů. Na základě jeho výpovědi večer zadržela další dva jeho vrstevníky. Policie případ vyšetřuje jako „vraždu v organizované skupině“.

Dvě znepřátelené obce

Rivalita mezi těmito dvěma sousedními obcemi podle policejních záznamů trvá již několik let. Policie u zmíněné střední školy musela zasahovat opakovaně. Po prosincových potyčkách škola posílila i vlastní ostrahu a doporučila studentům, aby po konci vyučování bez prodlení odcházeli domů.

Školský úřad v Créteil vyjádřil soustrast rodině zabitého studenta a podporu příbuzným zraněného hocha „i celé pedagogické obci“. Škola zřídila psychologickou pomoc, ale výuka nebude přerušena. Obdobné problémy včetně několika úmrtí zažívají i jiné obce, zejména Paříž a její bezprostřední okolí. Francouzská vláda v červnu 2021 spustila meziresortní plán boje proti tomuto fenoménu.

Zdroj