Učitelé i žáci odloží roušky i ve zbývajících krajích, schválila vláda

1 měsíc starý 8

Andrea Gričová

Vláda schválila, že učitelé a žáci budou moci při výuce odložit roušky i ve zbývajících třech krajích. I zde platí, že povinnost nošení roušek zůstává o přestávkách a ve společných prostorách. Výjimkou dosud byly Jihočeský, Zlínský a Liberecký kraj.

Ilustrační foto. | Foto: Archiv Deníku

„Všechny kraje budou mít stejné podmínky, což bude platit i pro pracoviště," řekl na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Zlínský, Jihočeský a Liberecký kraj byly posledními kraji, kde bylo minulý týden takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených za uplynulý týden na 100 tisíc obyvatel, nad hodnotou 30. Epidemická situace se tam ale zlepšila.

Nová pravidla budou podle ministra školství Roberta Plagy platit i pro testování na vysokých školách. Nově bude stačit PCR test nebo potvrzení či čestné prohlášení o antigenním testu. „Pravidla na VŠ tak budou stejná, jako v jiných oblastech,“ napsal na Twittteru Plaga.

Nová pravidla testování na VŠ - nově bude stačit PCR test (max 7 dní) nebo potvrzení/čestné prohlášení o antigenním testu (max 72 hodin). Pravidla na VŠ tak budou stejná, jako v jiných oblastech.

— Robert Plaga (@RobertPlaga) June 14, 2021

Připravujeme podrobnosti.

Online předplatné Deník.cz. Předplatitelům zobrazujeme méně reklamy a nabízíme více čtení. Předplaťte si Deník.cz. Více zde.

Zdroj