Udělejme Ameriku znovu skvělou, opět. Trump má nový slogan a pokračuje v kampani

3 dny starý 7

Sobotní mítink amerického exprezidenta s jeho příznivci vypadal jako vystřižený z Trumpovy předvolební kampaně. Přesně taková setkání totiž v minulosti pořádal. Pódium, řečnické kejkle a davy diváků – podmínky, které bývalého správce Oválné pracovny dokážou dostat do varu.

Tím spíše, když mohl Trump svým podporovatelům představit nový slogan, který si mohou lepit na mikiny a čepice. Z někdejšího Make America Great Again (Udělejme Ameriku znovu skvělou) vychází jeho nové heslo Make America Great Again, Again (Udělejme Ameriku znovu skvělou, opět).

„Protože jsme to už jednou dokázali,“ řekl Trump šílícímu davu. „Amerika ale teď skvělá není,“ dodal.

Dluhy, kam se podívá

Trump dosud oficiálně kandidaturu neoznámil, přesto podle některých už dávno s kampaní začal. Jeho bývalý poradce Jason Miller v září prohlásil, že je na 99 procent jisté, že Trump bude v roce 2024 znovu kandidovat. Sen o opětovné kandidatuře ale mohou zhatit zdravotní problémy. Trumpovi bude ostatně za tři roky 78 let.

Problémy má exprezident také ekonomické. Před týdnem dokonce poprvé za posledních 25 let vypadl z žebříčku 400 nejbohatších lidí časopisu Forbes. Ten také odhaduje, že Trump dluží na různých místech v přepočtu celkem 29 miliard korun.

To ale exprezident příliš neřeší a i po opuštění Bílého domu si užívá pozornosti médií. Nedávno například moderoval boxerský zápas, na kterém mimo jiné prohlásil, že kdyby se měl v ringu utkat s prezidentem Bidenem, „sundal by ho za pár vteřin“.

Zda Trump „sundá“ Bidena za pár vteřin i při příštích volbách, na to si svět bude muset počkat. Napoprvé se mu to nepodařilo a ani napodruhé to příliš pravděpodobné není. Bidenovi bude v roce 2024 už 82 let a s jeho opětovnou kandidaturou se příliš nepočítá.

Což určitě neznamená jasné vítězství Trumpa, Amerika se může za tři roky ještě hodně změnit a exprezident vždy reprezentoval spíše ty „staré“ Spojené státy.

Zdroj