Úklid za všechny prachy. Rodina vyhodila babičce životní úspory, skončily na skládce

2 měsíce starý 27

Skládka v americkém Oberlinu není žádný malý plácek. Za týden se na ni doveze přes 450 tun odpadu. Minulou středu byl v jedné z várek schovaný i vzácný kousek. „Bylo to 25 tisíc dolarů,“ uvedl vedoucí skládky Gary Capan.

Nečekaný trezor

Že na skládku putuje v popelářském voze obálka s velkým obnosem volala jejímu správci vystrašená žena. Mezi odpadky se dostala po velkém úklidu u babičky. „Vyklízeli i lednici a všechny odpadky vyhodili. Vydrhli i mrazák, když jim babička řekla: ‚Pozor, je tam obálka s 25 tisíci, tak je neztraťte.‘ A na to její vnučka: ‚Babi, už jsme je ztratili! Jsou v popelnici‘,“ vyprávěl Capan.

Na skládce se hned pustili do pátrání po obálce. Nejdůležitější bylo zjistit, které auto odpad od domu odvezlo. Kdyby už byly odpadky na skládce, bylo by po všem. „Buldozery hned vše naberou a pak sešrotují, to už bychom obálku nikdy nenašli,“ uvedl. Vedení skládky vůz vypátralo a nechalo řidiče vysypat šestitunový odpad na volné prostranství.

Do hledání se pracovníci vrhli hezky ručně. „Vůbec jsem tomu nevěřil, trvalo to jen deset minut a už jsem obálku viděl. Otevřel jsem ji a peníze tam byly,“ popsal nálezce Dan Schoewe, pracovník skládky. Z nálezu byl nadšen i Capan. „Je to skvělý příběh,“ doplnil. Právě ten se nyní bude v rodině babičky dlouho vyprávět.

Zdroj