Ukrajina hlásí zásah ubytovny ruských vojáků v okupovaném Melitopolu

2 měsíce starý 17

foto Ilustrační foto - Salvový raketomet ukrajinské armády Grad odpaluje jednu z raket na ruské pozice v přední linii poblíž Soledaru v Doněcké oblasti na východě Ukrajiny 11. ledna 2023.

Kyjev - V okupovaném Melitopolu se dnes ráno ozvaly výbuchy ve dvou budovách, kde byli umístěni ruští vojáci a příslušníci bezpečnostních složek. Podle serveru RBK-Ukrajina to dnes uvedl starosta města jihoukrajinského města Ivan Fedorov. Okupační správa hovoří o zásahu vysokoškolských kolejí.

"Mnohokrát jsme říkali, že v zabraných budovách technické školy a univerzity jsou jak kasárna, tak budova, kde sídlí 'správa' jejich (ruských) speciálních služeb, takzvané ministerstvo státní bezpečnosti. Proto byly dnes ráno v těchto dvou budovách slyšet výbuchy," řekl Fedorov. "Očití svědci viděli, jak ruští vojáci z této ubytovny jednoduše vybíhali ve spodním prádle," dodal představitel ukrajinské správy.

Okupační správa města podle ruské agentury TASS uvedla, že v Melitopolu byli po ukrajinském ostřelování civilních objektů dva lidé převezeni se zraněními do nemocnice. Zasaženy byly podle ní studentské koleje místní univerzity.

Silný výbuch se dnes ráno podle RBK-Ukrajina ozval také v okupovaném Doněcku. V jihoukrajinském Mariupolu rovněž dnes patrně při pokusu o atentát explodoval automobil Ruskem dosazeného šéfa policie Michaila Moskvina. Ve Slovjansku podle kanceláře ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského zahynul v důsledku ruského ostřelování jeden člověk a další byli zraněni.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Zdroj