Ukrajina nasadila na jihu země německý systém protivzdušné obrany IRIS-T

3 měsíce starý 47

foto Ilustrační foto - Ruské armádní noviny "Krasnaja zvezda" (Красная звезда), munice a plynová maska na Ukrajině 13. října 2022.

Kyjev - Ukrajina na jihu země nasadila systém protivzdušné obrany IRIS-T SLM, který jí před několika dny dodalo Německo. Podle agentury DPA o tom v pátek informoval mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat. V noci na dnešek a dnes ráno ruská armáda ostřelovala několik míst v Dněpropetrovské oblasti a město Záporoží, raketový útok je hlášen z Kyjevské oblasti, informují ukrajinské úřady na sociálních sítích.

Ukrajina je první zemí na světě, která nejmodernější systém protivzdušné obrany IRIS-T používá, napsala DPA. Německo první z několika slíbených kusů urychleně dodalo v týdnu, na jehož začátku země čelila nejničivějším raketovým útokům na civilní cíle a energetickou infrastrukturu za skoro osm měsíců trvající ruské invaze.

Šéf správy Dněpropetrovské oblasti Valentyn Rezničenko dnes informoval, že Rusové ostřelovali tři obce v jeho regionu. Nikopol zasáhlo 50 střel, zranění utrpěli dva lidé, kteří byli převezeni do nemocnice. Zasaženo bylo více než deset obytných domů, dopravní firma, několik skladů, kanceláří nebo automobily.

Na Záporoží v noci podnikly několik útoků drony, nad ránem potom Rusové na toto město vystřelili deset raket S-300, uvedl šéf oblastní správy Aleksandr Staruch. Poničena byla řada objektů energetické a průmyslové infrastruktury, oznámil s tím, že informace o případných zraněných nebo obětech se upřesňují.

Ruská raketa zasáhla také blíže nespecifikovanou obec v Kyjevské oblasti, informoval šéf místní správy Oleksij Kuleba. Útok se obešel bez obětí.

Zdroj