Ukrajina v Černém moři potopila ruskou výsadkovou loď

před 2 měsíce 64

foto Ilustrační foto - Ukrajina v noci na 4. srpna 2023 při speciální operaci u ruského černomořského přístavu Novorossijsk zasáhla ruskou výsadkovou loď Oleněgorskij Gorňak. Snímek z paluby ukrajinského vodního dronu zachycuje útok na plavidlo. 

Kyjev - Ukrajinská vojenská rozvědka HUR při operaci v Černém moři potopila ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov. S odvoláním na své zdroje to dnes napsal list Ukrajinska pravda. Ukrajinské ani ruské úřady se k incidentu nevyjádřily.

Ruské ministerstvo obrany nicméně dnes dříve uvedlo, že nad Černým mořem sestřelilo šest dronů. Podle Ukrajinske pravdy loď zasáhly právě bezpilotní letouny.

Výsadkové plavidlo Cezar Kunikov patří do třídy Ropucha, stejně jako loď Novočerkassk, jejíž poničení při ukrajinské operaci potvrdilo ruské ministerstvo obrany loni v prosinci. Loď se v tu dobu nacházela v přístavu Feodosija na anektovaném Krymském poloostrově.

Ukrajinska pravda, která zveřejnila záběry dýmu nad mořem, poznamenala, že loď je pojmenovaná po sovětském námořním veliteli Cezaru Lvoviči Kunikovovi, který byl zraněný v boji a zemřel 14. února 1943.

nim jd

Přečtěte celý článek