Ukrajinci objevili další masový hrob. Rusové do něj umístili desítky mrtvých civilistů

3 měsíce starý 120

Nedaleko Kyjeva, v obci Buzova, byl nalezen masový hrob. Po masakru v Buče se jedná o další pozůstatky po agresivních ruských vojácích, kteří vyklidili některé ze svých pozic. V příkopu našly ukrajinské jednotky několik desítek mrtvých těl.

Jak informuje deník The Mirror, byl Buzov několik týdnů obsazen ruskými vojáky. Taras Didych, vedoucí komunity Dmytrivka, do níž patří Buzova a několik dalších okolních vesnic, ukrajinské televizi řekl, že těla byla nalezena v příkopu poblíž čerpací stanice.

Dále čtěte

(Týdeník FORUM)

Nový Týdeník FORUM přináší přehled tuzemských obdivovatelů Putina, a také očité svědectví z apokalypsy v Buče

číst článek »

Počet těl zatím nebyl upřesněn, podle některých informací se však jedná o více než 130 zabitých Ukrajinců. Ti byli oděni do civilního i vojenského oblečení, mělo by se tak jednat o mrtvé vojáky i civilisty. 

Vzhledem k tomu, že se ruské síly v prvních týdnech moskevské invaze zapojily do ofenzívy proti Kyjevu, zůstala řada obcí v okolí hlavního města, včetně Makarivu, Buči, Irpinu a Dmytrivky pod neustálou palbou, připomíná britský deník.

O prvních mrtvých v Buzově informovala ukrajinská média již na začátku dubna. Tehdy se hovořilo zhruba o třiceti obětech ruského vraždění. Současná situace se však podle zahraničních médií změnila k horšímu.  

Podle ukrajinské generální prokurátorky Iryeny Venediktové kyjevské úřady dosud odhalily až 500 podezřelých z válečných zločinů a zhruba 5600 takových případů.

Dále čtěte

(Profimedia)

Co všechno může Zeman ještě napáchat?

číst článek »

Na nové nebezpečí upozornil ve svém sobotním projevu i Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinský prezident varoval, že ohrožení Kyjeva sice polevilo, ale jeho země se musí připravit na tvrdý boj s ruskými silami, které se připravují na další útoky.

Obyvatelé na východě Ukrajiny také byli po zveřejnění záběrů ze satelitu, na nichž se blíží osmikilometrový ruský konvoj vojenských vozidel a dělostřelectva, vyzváni k útěku z oblasti.

Zdroj