Ukrajinci zajali v osvobozené Balakliji „velkou rybu“

2 měsíce starý 32

Lviv Journal na Twitteru zveřejnil záběr zajatého s tím, že by mohlo jít o Syčevého, i když se to teprve musí potvrdit.

Time will tell if its Gen. Andrei Sychevoi (Андрей Сычевой) that appears in the video. What i find intriguing is that 6 Ukrainian soldiers surround him & look at him as if he is the big fish, & they way he looks away from the camera (he surrendered after all)#lviv #kherson pic.twitter.com/1XoBrKkRry

— TheLvivJournal (@LvivJournal) September 8, 2022

K zadržení „velké ryby“, jak označil zajatce kanál 24, se v jeho vysílání vyjádřil poradce prezidenta Mychajlo Podoljak. Uvedl přitom, že v době zadržení měl uniformu s hodností podplukovníka. „Nyní se však všechny informace prověřují, aby se potvrdilo, že tento člověk má vztah k (ruskému) velitelství, protože jsou možné různé verze,“ řekl Podoljak.

Poslanec Oleksij Hončarenko zdůraznil, že na záběru zajatců není obyčejný podplukovník. Podle něj jde o Syčevého, který je ve velitelství ruských sil Západ. „Za generálporučíka se může vyměnit hodně našich kluků. Opravdu mnoho!“ řekl a nepřímo tím potvrdil, že jde o Syčevého.

Neúspěšný velitel?

Syčevoj velel podle ukrajinského serveru Fakty od února 2019 do listopadu 2021 8. gardové vševojskové armádě. Během operace na Ukrajině byl postaven do čela velitelství Západ, ale byl pro neuspokojivé výsledky operace velení zbaven, uvedl novinář Roman Cymbaljuk. Podle některých ruských zdrojů byl už ve funkci nahrazen generálem Michailem Zuskem, který vede neúspěšnou ofenzívu na Mykolajiv.

Na ruských sociálních sítích je Syčevoj považován za možného viníka selhání ruských sil v Charkovské oblasti. Už od dubna se pod jeho velením soustřeďovalo velké uskupení vojsk u Izjumu, které bylo připravované k útoku na Slovjansk a Kramatorsk. Ten ale nikdy nezačal a nyní hrozí tomuto uskupení, že bude odříznuto nejen o zásob, ale nebude mít ani kudy se stáhnout.

Rusům u Izjumu hrozí odříznutí

Válka na Ukrajině

Zdroj