Související
Pekarová Adamová se vyjádřila ke kauze s uprchlíky z Harrachova. Čeká je stěhování?
Za bouři ve sklenici vody označila předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) kauzu kolem ubytování ukrajinských uprchlíků v provozně-účelovém zařízení Poslanecké sněmovny v Harrachově. Podle vyjádření zástupců dolní parlamentní komory není vystěhování běženců na pořadu dne.
Británie chce razantněji zasáhnout proti migraci, Albáncům azyl nedá
Britská vláda zvažuje, jak omezit vysoké počty migrantů, kteří do země přijíždějí bez příslušných dokladů přes Lamanšský průliv. Ministryně vnitra Suella Bravermanová podle dnešní zprávy listu The Sunday Times podporuje návrh, podle kterého by všichni tito migranti byli po příjezdu zadrženi v záchytných středisek a neměli by právo na legalizaci pobytu. Na udělení azylu podle ministerstva nemají právo Albánci, kteří letos tvoří asi čtvrtinu všech migrantů, již do Británie dorazili nelegální cestou.
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Ukrajinci ze sněmovního zařízení se mohou stěhovat, ubytování zajistil kraj
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v Liberci zajistilo nové bydlení pro skupinu ukrajinských uprchlíků, kteří musí opustit rekreační areál Kanceláře Poslanecké sněmovny v Harrachově na Jablonecku. Objekt by měl sloužit v zimě k rekreaci zaměstnanců kanceláře. Pro 13 ukrajinských uprchlíků z původních 19 zajistili bydlení nedaleko původního místa, další si našli jiné ubytování sami, řekla dnes ČTK mluvčí Libereckého kraje Andrea Fulková. Většinou jde podle ní o ženy a děti.
před 21 minutami
Expert o útocích na ruská letiště: Naznačil, kdo za ně může být zodpovědný
Za útokem na vojenské letecké základny v ruském vnitrozemí stojí nejpravděpodobněji jednotka speciálních sil ukrajinské armády, míní Zdeněk Petráš z Centra bezpečnostních a vojensko-strategických studií Univerzity obrany. Význam akce je především psychologický, napsal Petráš v analýze pro ČTK.
před 28 minutami
Google musí odstraňovat odkazy na prokazatelně nepravdivé informace, rozhodl unijní soud
Internetový vyhledavač Google musí z výsledků vyhledávání odstranit odkazy na informace, které jsou prokazatelně nepravdivé. Rozhodl o tom dnes Soudní dvůr Evropské unie, podle něhož ovšem společnost sama nemusí aktivně pravdivost informací ověřovat. Přesvědčivé důkazy musí poskytnout člověk, který o vymazání konkrétního odkazu žádá.
před 31 minutami
Sněmovní výbor odmítl návrhy poslanců ANO na zvýšení koncesionářského poplatku pro Český rozhlas
Poslanci opozičního hnutí ANO zřejmě neprosadí zvýšení koncesionářského poplatku pro Český rozhlas (ČRo) o pět, nebo o deset korun měsíčně. Sněmovní volební výbor, jenž má na starosti média, dnes tyto úpravy k vládní novele o změně výběru radních České televize (ČT) a ČRo koaliční většinou odmítl. Podle vládních poslanců by poplatky měly být jedním z témat širší novely zákonů o veřejnoprávní televizi a rozhlasu, kterou by měli zákonodárci dostat od kabinetu příští rok.
před 1 hodinou
Vánoční cukroví: PŘEHLED surovin, za které si letos připlatíte a o kolik
Balení surovin na domácí pečení vánočního cukroví stojí letos v akci 1131 korun, což je o 11 procent více než loni. Balík surovin v akci, jako je například hladká mouka, cukr nebo vejce, zdražil o 112 korun. Zdražily téměř všechny ingredience, například cukr moučka na více než dvojnásobek toho, co stál loni. Vyplývá to z analýzy akčních letáků sedmi obchodních řetězců společnosti Česká distribuční na přelomu listopadu a prosince, kterou má ČTK k dispozici.
před 1 hodinou
Do Chorvatska bez hraničních kontrol. Bude přijato do Schengenu, tvrdí Rakušan
Český ministr vnitra Vít Rakušan doufá, že se jeho resortní kolegové ze zemí EU dnes v Bruselu shodnou na rozšíření schengenského prostoru o Rumunsko a Bulharsko, očekává o tom ale dlouhou a složitou debatu. Rozšíření prostoru volného pohybu o dvojici zemí, které už desetiletí splňují potřebné podmínky, dosud blokuje především odpor Vídně. Prakticky jisté je podle českého ministra dnešní rozhodnutí o vstupu Chorvatska.
Aktualizováno před 1 hodinou
Pohonné hmoty za poslední týden opět zlevnily, nafta o více než korunu
Pohonné hmoty za uplynulý týden dál zlevnily, nafta o víc než korunu. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic v Česku prodává v průměru za 38,47 koruny, před týdnem byl o 87 haléřů dražší. Nafta zlevnila na litru o 1,14 koruny, za litr teď řidiči dají průměrně 39,86 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny klesají od konce října, od té doby Natural 95 zlevnil na litru o 4,50 koruny a nafta o 7,50 koruny.
před 1 hodinou
Daňové příjmy letos vzrostou o 15 procent a příští rok o deset
Daňové příjmy letos vzrostou o 15 procent a příští rok o deset procent, jejich vývoj tak bude kopírovat inflaci. Na finanční konferenci Svazu měst a obcí to dnes řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Zároveň ale upozornil, že inflační výdaje státního rozpočtu rostou rychleji než příjmy.
Aktualizováno před 1 hodinou
Ukrajinská armáda odrazila ruské útoky u 15 obcí. Putin ale počítá s dlouhou válkou
Ukrajinská armáda za uplynulých 24 hodin odrazila ruské útoky u 15 obcí v Doněcké, Luhanské a Charkovské oblasti na východě země, uvádí ukrajinský generální štáb v ranním přehledu situace na bojišti. Ve svodce je opět zmíněn Bachmut, kde se v poslední době odehrávají nejtvrdší boje. Ruský prezident Vladimir Putin podle analytiků amerického Institutu pro studium války (ISW) chystá svou zemi na "dlouhou imperialistickou válku".
před 2 hodinami
Nezaměstnanost v Česku v listopadu stagnovala. Bez práce bylo 3,5 procenta lidí
Nezaměstnanost v Česku v listopadu stagnovala. Bez práce bylo 3,5 procenta lidí, stejně jako v říjnu a v září. Místo si prostřednictvím úřadů práce hledalo 257.187 lidí. Počet nabízených volných míst oproti říjnu mírně klesl na necelých 292.000. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR (ÚP ČR), podle kterého nezaměstnanost následujících měsících pravděpodobně vzroste. Loni v listopadu činila nezaměstnanost v zemi 3,3 procenta.
před 2 hodinami
Gorbačov a Reagan před 35 lety odepsali jaderné zbraně středního dosahu. Dialog a ústupky budou nezbytné i v budoucnu
Před pětatřiceti lety, 8. prosince 1987, podepsali vrcholní představitelé Spojených států a Sovětského svazu, prezident Ronald Reagan a generální tajemník Michail Gorbačov, smlouvu o likvidaci raket kratšího a středního doletu. Dokument otevřel cestu nejen k podstatnému omezení možnosti jaderného útoku v Evropě, ale také k ukončení studené války. Naopak, odstoupení od této smlouvy, k němuž se v roce 2019 uchýlila tehdejší administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa, bylo zřetelným signálem, že vztahy mezi Washingtonem (potažmo celým Západem) a Moskvou výrazně ochlazují, byť málokdo čekal, že dosáhnou krize současných rozměrů.
Zdroj: Matěj Bílý