Ukrajinské děti čelí v Česku šikaně. Spolužáci jim ve druhé třídě pouštěli ruskou hymnu

4 měsíce starý 20

K incidentům mělo docházet v době přestávky, kdy žáci druhé třídy pouštěli ukrajinským dětem ruskou hymnu, a to při příchodu do třídy.

„Chtěl bych pogratulovat všem rodičům, kteří doma naočkovali své děti k tomu, aby ve škole znepříjemňovaly život dětem z Ukrajiny. Jste borci. Pouštět jim hymnu Ruska při příchodu do třídy je fakt super. Doufám, že jste na sebe pyšný. Je mi z vás zle,“ vzkázal Hlavatý na svém Twitteru.

Odmítal však sdělit, na jaké škole k těmto útokům docházelo. „Jméno zveřejňovat nechci. Je to dobrá škola s dobrým vedením. Věřím, že se tomu budou věnovat správně. Přál bych si, aby k tomu přistupovaly školy jako celek. Xenofobie a další nenávisti do škol nepatří,“ zdůraznil.

Rusko je lepší, prohlašovaly děti

Navíc zmínil, že pouštění hymny nebylo jediným incidentem. „Jde o 2. třídu základní školy, kde jim ještě řeknou, že Rusko stejně vyhraje, protože je lepší,“ citoval slova dětí. Web Seznam Zprávy následně uvedl, že se jednalo o incident na základní škole v Lázních Bělohrad, která podezření z šikany potvrdila.

Kvůli začátku podzimních prázdnin se však vedení školy k incidentu více nevyjadřovalo. Problém však začne intenzivně řešit po jejich skončení. Případ navíc prověří i Česká školní inspekce. „Budeme se mu věnovat. V této fázi oslovíme vedení školy a zjistíme, jakým způsobem škola v této věci postupuje a jak to řeší. Poté rozhodneme o dalším postupu,“ vzkázal náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andry.

Hlavatý však podotkl, že se nejedná o ojedinělý případ. „Příběhů je hned několik. Bohužel se nenávist z internetu dostává do ulic. Jestli je něco potřeba řešit, tak je to právě tohle,“ dodal a vyzval k prevenci před jakýmkoliv druhem šikany.

Zdroj