Ukrajinské úřady hlásí po ruském ostřelování mrtvé a zraněné

1 měsíc starý 11

Většina městské infrastruktury v Severodoněcku je zničena. | FOTO: Serhij Hajdaj, se svolením

Mrtvé a raněné mezi civilisty po ruském ostřelování hlásí v pátek ukrajinské úřady na východě a jihu země: ruská palba si v Doněcké oblasti vyžádala pět obětí na životech, v Chersonské oblasti zranila osm lidí a další čtyři v Charkovské oblasti na severovýchodě země.

V Doněcké oblasti na východě země zabila ruská vojska ve čtvrtek pět civilistů, další dva utrpěli zranění, oznámil v pátek gubernátor Pavlo Kyrylenko. Upřesnil, že tři lidé ve čtvrtek přišli o život v Bachmutu, kde se nyní odehrávají nejtěžší boje.

Dále čtěte

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Svoboda potřebuje nezávislá média. Podpořte nás a buďme společně silnější

číst článek »

Ruská vojska při ranním ostřelování Chersonu na jihu Ukrajiny zasáhla místní nemocnici.V osvobozené části Chersonské oblasti během uplynulého dne zaznamenali 68 případů ostřelování, které si vyžádalo osm zraněných mezi civilisty, uvedl v pátek na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní úřady.

“Rusové zasáhli nemocnice v Chersonu, poškodili dětské oddělení a márnici. Naštěstí nikdo neutrpěl,” napsal šéf oblastní správy Jaroslav Januševyč na sociální síti. K ostřelování ruské jednotky použily děla, minomety, raketomety a tanky. V samém Chersonu byly poškozeny obytné domy a další budovy.

V Charkovské oblasti si ruské ostřelování podle šéfa oblastní správy Oleha Syněhubova vyžádalo čtyři zraněné. “Podle zdravotníků museli být tři lidé hospitalizováni, z toho dvě ženy ve věku 41 a 64 let. Těžce raněn byl muž ve věku 40 let. Další zraněný byl ošetřen na místě,” uvedl gubernátor.

Zdroj