Úmrtí Petra Kellnera očima zahraničí: Zemřel přítel ruského oligarchy

3 měsíce starý 9

Foto: Seznam Zprávy

Petr Kellner.

12:15

aktualizováno • 13:00

O tragickém úmrtí Petra Kellnera na americké Aljašce informují i světová média. Zdůrazňují především jeho jmění i úspěšnou podnikatelskou kariéru.

Článek

Úmrtí Petra Kellnera

- O nehodě, při které Petr Kellner zahynul, více v tomto textu

- Portrét Petra Kellnera najdete v tomto článku

- Grafika: byznysové dědictví po Petru Kellnerovi - zde

- Jak na úmrtí reagují trhy, čtěte zde

Kromě amerického deníku The New York Times, který zprávu o smrti českého miliardáře Petra Kellnera přinesl jako jeden z prvních, se tragickému incidentu věnují i další světová média.

The Washington Post ho označuje mimo jiné za jednoho z nejbohatších Evropanů. O nehodě a dalších mrtvých osobách informuje i britská televize Sky News, německý server Deutsche Welle, australská 9News Australia nebo turecký Daily Sabah.

Světová média se ve zprávách zaměřují především na to, že byl Kellner nejbohatším Čechem a patřil do žebříčku světových miliardářů.

Britský bulvární deník The Sun zdůrazňuje jeho vazby na ruského oligarchu a podnikatele Romana Abramoviče. „V 56 letech zemřel Petr Kellner – miliardářský přítel Abramoviče…,“ uvádí titulek.

Tragické nehodě se věnují i čínská média. Kellnerovy vazby na Čínu připomíná například server Hong Kong Apple Daily. Sina Finance v titulku k textu věnovanému skupině PPF připomíná, že „Home Credit Group utrpěla v loňském roce obrovskou ztrátu ve výši 4,5 miliardy juanů“.

K incidentu došlo pouze pár týdnů poté, co při letecké havárii v helikoptéře na severozápadě Francie zemřel francouzský miliardář a politik Olivier Dassault. Při havárii vrtulníku zemřela minulý rok v lednu i bývalá basketbalová hvězda NBA Kobe Bryant a dalších osm lidí včetně jeho dcery.

Zdroj