Úspěšný zátah proti překupníkům nebo další vládní „přešlap“? V polovině loňského března zabavil stát v Lovosicích celkem 680 ti...

4 měsíce starý 11
Úspěšný zátah proti překupníkům nebo další vládní „přešlap“?

V polovině loňského března zabavil stát v Lovosicích celkem 680 tisíc roušek a 28 tisíc respirátorů. Ministerstvo zdravotnictví chtělo ochranné pomůcky původně odkoupit, ale nakonec od obchodu ustoupilo kvůli přemrštěné ceně. Ministerstvo vnitra se poté rozhodlo na základě krizového zákona uskladněné pomůcky zabavit. Ministr Hamáček to tehdy označil za akci proti spekulantům.

V říjnu pak pan Hamáček udělal obrat o 180 stupňů a odsouhlasil výplatu odškodnění 26 milionů korun. Podle zjištění Hospodářských novin a Aktuálně ale toto odškodnění nešlo na účet společnosti, která roušky a respirátory státu nabízela, ale firmě ovládané skupinou Rusů, kteří jsou napojeni na režim Vladimira Putina.

Není jasné, jak pohledávka za státem skončila u zcela jiné firmy. Jasné ale je, že jsme poslali přes 26 milionů do země, která proti nám vytrvale vede hybridní válku. Další z mnoha prasáren za kterou musí nést vládní představitelé zodpovědnost! Spočítejme jim je všechny u voleb a pošleme ČSSD, ANO a komunisty do opozice.

Zdroj