Útočník z Tišnova je ve vazbě, hrozí mu výjimečný trest. Jedna z obětí je v umělém spánku

3 měsíce starý 46

Policisté útočníka zadrželi bezprostředně po činu. „Podle výsledků orientačních testů na návykové látky nebyl pod vlivem alkoholu ani drog. Obviněný dosud nebyl trestán, motiv jeho jednání zjišťujeme,“ uvedl už dříve mluvčí policie Pavel Šváb. Podle policie byl muž byl s napadenými v příbuzenském vztahu.

Na ARO v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny po útoku stále ve vážném stavu zůstává muž a žena, informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská. Ve Fakultní nemocnici Brno leží napadená žena a muž, v dětské nemocnici zůstává jedno ze dvou dětí.

„Všichni tři zůstávají na jednotce intenzivní péče, dítě a muž jsou ve stabilizovaném stavu, žena je stále v umělém spánku a ve středu ji čeká další operace,“ popsala mluvčí zařízení Veronika Plachá.

Jedno z dětí lékaři propustili

Druhé z dětí lékaři propustili už dříve. Starosta Tišnova Jiří Dospíšil řekl, že zaopatření tohoto chlapce řešil tišnovský OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí) ve spolupráci se zdravotníky a že je o něj postaráno.

Policie přijala oznámení o události v rodinném domě v Tišnově v pondělí po 19. hodině. Záchranáři vyslali na místo tři záchranářské posádky, tři lékařské posádky, inspektora provozu a vrtulník. „Měli jsme v péči šest pacientů. Pět z nich utrpělo vážná zranění sečného, bodného a řezného charakteru. Další podrobnosti uvést nemůžeme,“ sdělila už dříve mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Záchranná služba pacienty odvezla do brněnských nemocnic.

Zdroj