Útok na nás je pouze začátek. Rusko chce dobýt i další země, vzkázal Zelenskyj

3 měsíce starý 102

Slova ruského velitele o získání úplné kontroly nad Donbasem a jižní Ukrajinou a spojení s Podněstřím v Moldavsku pouze dokazují, že Rusko plánuje napadnout také jiné země. Ve svém nočním projevu to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle něj je současný útok na Ukrajinu pouze začátek, informovala stanice BBC.

„Po zahájení druhé fáze speciální operace, která začala doslova před dvěma dny, je jedním z úkolů ruské armády nastolit plnou kontrolu nad Donbasem a jižní Ukrajinou,“ prohlásil ruský generálmajor Rustam Minněkajev na pátečním zasedání svazu obranného průmyslu Sverdlovské oblasti.

Dále čtěte

()

Nový Týdeník FORUM hledá kořeny ruského zla

číst článek »

„Kontrola nad jihem Ukrajiny představuje další cestu do Podněstří, kde jsou zaznamenávány důkazy o útlaku rusky mluvícího obyvatelstva,“ nechal se slyšet.

„To jen potvrzuje to, co jsem už mnohokrát říkal. Ruská invaze na Ukrajinu byla zamýšlená pouze jako začátek. Následně chtějí dobýt další země. Samozřejmě, budeme se bránit tak dlouho, jak bude potřeba, abychom zastavili tuto ambici Ruské federace. Ale musí s námi bojovat všechny národy, které stejně jako my věří ve vítězství života nad smrtí,“ prohlásil prezident Zelenskyj.

Podle něj se může lehce stát, že někdo, kdo chce aktuálně zůstat neutrální, aby nic neztratil, bude další v pořadí, a naopak může ztratit vše.

Moldavsko si v návaznosti na vyjádření generálmajora Rustama Minněkajeva už předvolalo ruského velvyslance. Podle tamní vlády jsou jeho slova nejen nepřijatelná, ale také neopodstatněná a vedou ke zvýšení napětí a nedůvěry ve společnosti.

Zdroj