Uvolněný balvan v severní Itálii málem rozdrtil projíždějící auto

5 měsíce starý 14

Jen sekundy a pár metrů dělily od katastrofy lyžařské středisko u severoitalské obce Sand in Taufers, když se na přilehlém svahu z ničeho nic objevil uvolněný balvan. Průmyslová kamera zachytila, jak se obří kámen řítí stále větší rychlostí dolů k silnici, po níž v obou směrech jezdila auta.

Incident zachytila průmyslová kamera.Video: Svaz dobrovolných hasičů Sand in Taufers.

Článek

Balvan jen o metry minul restauraci a přeskočil rovnou doprostřed asfaltové komunikace na místo, kudy před třemi sekundami projelo osobní vozidlo. Dechberoucí videozáznam zveřejnil na sociálních sítích místní svaz dobrovolných hasičů.

Gegen 10 nach 10 wurde die Feuerwehr Sand alarmiert da ein großer Stein sich oberhalb gelöst hat und auf die...

Posted by Freiwillige Feuerwehr Sand in Taufers on Monday, April 24, 2023

Nikdo nebyl zraněn, ale záchranáři, kteří přijeli uvolněný kus skály o velikosti osobního auta s pomocí bagru odklidit, hovoří o „štěstí v neštěstí“. K dobrému konci přispěl zřejmě i fakt, že místní lyžařské středisko bylo uzavřené a parkoviště prázdné, protože zimní sezona už skončila.

Průzkum okolních svahů ukázal, že se nad silnicí uvolnil ještě další kus skály, ten ale hasiči mezitím zajistili tak, aby nikoho neohrozil.

Lavina ve francouzských Alpách zabila šest lidí

Zahraniční

Výběr článků

KVÍZ: Poznáte stromy podle listů?

Není snad lepší způsob duševní hygieny než se odtrhnout od všech obrazovek a vyrazit na čerstvý vzduch do přírody. Také se rádi po těžkém dni v práci zahledíte...

Načítám

Zdroj