Už za měsíc má vláda předložit Evropské komisi Národní plán obnovy pro čerpání 180 miliard z evropského fondu obnovy. Dosud však...

4 měsíce starý 10
Už za měsíc má vláda předložit Evropské komisi Národní plán obnovy pro čerpání 180 miliard z evropského fondu obnovy. Dosud však dokument nezveřejnila a nedala k dispozici ani pro připomínky opozice. Proto jsme společně s dalšími opozičními stranami iniciovali jednání, při němž jsme apelovali na to, aby se vláda zaměřila především na rozvoj technologií a ekonomiku s přidanou hodnotou.

„Máme obrovskou příležitost ekonomicky posunout Českou republiku směrem k době postcovidové. Cílem Národního plánu obnovy není zalátat díry ve veřejných rozpočtech ani platit mandatorní výdaje anebo přihrávat dotace vybraným hráčům už zastarávajících odvětví. Cílem toho plánu naopak je připravit naši ekonomiku na budoucí výzvy a vložit prostředky do perspektivních odvětví, která budou nabízet pracovní místa ještě po roce 2050,“ komentoval na schůzi plán předseda Pirátů Ivan Bartos.

„Požadujeme, aby vláda plán co nejdříve zaslala do řádného připomínkového řízení, vypořádala připomínky parlamentu, nevládního a soukromého sektoru, samospráv a dalších dotčených subjektů a následně se celý plán znovu projednal ve Sněmovně,“ uvedl poslanec František Kopřiva.

Už v prosinci jsme zároveň zaslali premiéru Andreji Babišovi a vicepremiéru Karlu Havlíčkovi svůj návrh a nabídli pomoc se sestavováním plánu. Konkrétní naše požadavky k plánu najdete v naší tiskové zprávě:

https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/180-miliard-narodni-fond-obnovy-vlada-stale-nema-plan.html

Zdroj