Uznávám porážku, řekl Babiš. Už na nás neútočte, vzkázal voličům Petra Pavla

1 měsíc starý 15

„Gratuluji Petru Pavlovi k vítězství, uznávám porážku. Blahopřeji mu, že se stane příštím prezidentem ČR. Chtěl bych mu popřát, aby vnímal problémy všech voličů a aby bojoval za zájmy České republiky. Chtěl bych strašně moc poděkovat našim voličům, dosáhli jsme famózního výsledku,“ prohlásil Babiš.

Prohlásil, že v prezidentských volbách dostal více hlasů než koalice Spolu a Pirátů a STAN v posledních sněmovních volbách. „Děkuji za podporu. Byli jste fantastičtí,“ vzkázal voličům. Zároveň poděkoval své ženě Monice za podporu.

Babiš vyzval své podporovatele, aby pomohli zklidnit atmosféru. „Chtěl bych poprosit všechny, aby akceptovali, že jsem prohrál a že máme nového prezidenta,“ uvedl. Zároveň vyzval Pavla, ať svým voličům a Babišovým odpůrcům řene, aby se neuchylovali k násilí nebo k útokům na lidi spojené s hnutím ANO.

„Přeji vám svět bez Babiše, zapomeňte na Babiše. Zkuste bez něj žít. Přestaňte každé ráno vstávat s nenávistí k Babišovi,“ vzkázal expremiér s úsměvem svým kritikům.

Když se zdálo, že Babiš začne zase plamenně hovořit jako na tiskové konferenci po prvním kole, tak mu jeho žena Monika do ucha pošeptala: „Stačí,“. Babiš se poté usměrnil.

O osudu Babiše v čele hnutí ANO prý rozhodne předsednictvo, které se sejde 8. února. On sám nechtěl říci, jestli chce hnutí i nadále vést. „Myslím ale, že i když jsem prohrál, tak jsem samozřejmě motivován, aby hnutí pokračovalo,“ konstatoval Babiš.

Po krátkém brífinku se odebral i se svými nejbližšími spolupracovníky do horního patra volebního štábu, kam už novináři nesmí.

Zdroj