V 68 letech zemřel profesor ekonomie Michal Mejstřík. Informaci Radiožurnálu potvrdil Institut ekonomických studií na Univerzitě Karlově. Právě tam Mejstřík dlouhodobě působil a v 90. letech byl u jeho vzniku. Podílel se taky na založení Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium CERGE. V letech 2009 až 2014 byl členem Národní rozpočtové rady vlády.

Praha 13:53 7. ledna 2021

Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc. | Foto: Marián Vojtek

V době pandemie covidu-19 byl profesor Mejstřík členem ekonomického poradního týmu Ústředního krizového štábu. Byl také členem expertní skupiny KoroNERV-20, která vznikla loni v březnu s cílem zmenšit dopady pandemie na českou ekonomiku.

Podle informací webu Forbes Mejstřík podlehl právě covidu-19.

Mejstřík se narodil v roce 1952, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a pak pracoval v Ekonomickém ústavu Československé akademie věd. Po roce 1990 Mejstřík studoval na Londýnské ekonomické škole.

Později se stal šéfem poradenské společnosti EEIP, v letech 2002 až 2007 zasedal v dozorčích radách několika krajských distributorů plynu, působil také dva roky jako předseda dozorčí rady ČSA.

Publikoval přes 150 odborných publikací, nejčastěji zaměřených na bankovnictví nebo privatizace.

Jsou zprávy, kterým člověk odmítá uvěřit. Jednou z nich je úmrtí ctěného kolegy z FSV UK, ekonoma, přítele prof. Michala Mejstříka. Čest jeho památce.

— Václav Moravec (@vaclavmoravec) January 7, 2021

mac, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V 68 letech zemřel profesor ekonomie Michal Mejstřík. Spoluzakládal Institut ekonomických studií

  2. Češi žijící v zahraničí budou v parlamentních volbách hlasovat v Ústeckém kraji, rozhodl los

  3. Americký Kapitol už v historii řádění zažil. Před ‚trumpisty‘ ho dobyly britské jednotky

  4. Irák vydal zatykač na Trumpa, viní ho z vraždy íránského generála Kásema Solejmáního

  5. Muchová vstoupila do sezony vítězně, Vondroušová a Hradecká z turnaje v Abú Zabí vypadly

  6. Slovenská policie dohlédne na snížení mobility lidí. Zpřísní kontroly na hranicích okresů i okolních států

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme