V Bohumíně se srazilo pendolino s lokomotivou, strojvůdce vlaku zemřel

5 měsíce starý 93

foto V Bohumíně se ráno 27. června 2022 srazil vlak pendolino (na snímku) odjíždějící do Prahy s posunovací lokomotivou.

Bohumín (Karvinsko)/Praha - Ve stanici Bohumín na Karvinsku se dnes brzo ráno srazil vlak pendolino odjíždějící do Prahy s posunovací lokomotivou. Srážku nepřežil strojvedoucí. Ve vlaku se lehce zranil jeden člověk, kromě toho byli zraněni čtyři zaměstnanci společnosti ČD Cargo. ČTK to řekli mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský a generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Ve vlaku jelo dalších 16 lidí, cestující byli evakuováni, spoj s plánovaným odjezdem ve 04:59 byl zrušen. Provoz ve stanici Bohumín byl asi na půl hodiny přerušen.

"Pravděpodobná možnost je takzvaná nedovolená jízda, to znamená, že pendolino projelo návěstidlo zakazující jízdu, takže nemělo ještě správně postaveno výhybky a vjelo tam, kam nemělo," řekl Kučera. Hmotná škoda podle něj půjde do desítek milionů. "Pendolino se po výjezdu ze stanice střetlo se záložní posunovací lokomotivkou 'Kocour', čtyři její pracovníci byli zraněni, jeden člověk z pendolina zemřel. Šestnácti cestujícím se nic nestalo," uvedli na twitteru krajští hasiči

Zdroj