V Bohumíně se srazilo pendolino s posunovaným vozem. Strojvedoucí nepřežil

5 měsíce starý 141

 ČTK

České dráhy uvedly, že v Bohumíně se střetly dva vlaky. "Tato mimořádně vážná událost se bohužel neobešla bez následků. O život přišel zaměstnanec Českých drah," sdělil dopravce. Při nehodě se zranilo celkem pět lidí včetně čtyř zaměstnanců dopravce ČD Cargo.

"Dnes ráno došlo v Bohumíně k mimořádné události, při které se jednotka Pendolino srazila s posunovým dílem. S politováním musíme informovat, že podle předběžných zpráv zemřela při nehodě jedna osoba. Okolnosti události jsou nyní předmětem vyšetřování," uvedla na Twitteru Správa železnic.

"Pravděpodobná možnost je takzvaná nedovolená jízda, to znamená, že pendolino projelo návěstidlo zakazující jízdu, takže nemělo ještě správně postaveno výhybky a vjelo tam, kam nemělo," řekl generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.

Hmotná škoda podle něj půjde do desítek milionů. "Pendolino se po výjezdu ze stanice střetlo se záložní posunovací lokomotivkou 'Kocour', čtyři její pracovníci byli zraněni, jeden člověk z pendolina zemřel. Šestnácti cestujícím se nic nestalo," uvedli na twitteru krajští hasiči

Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský řekl, že vlak 516 SC Pendolino s odjezdem ve 4:59 měl dorazit do Prahy v 08:30. Podle prvních informací se v době, kdy vyjížděl ze stanice, srazil s posunovaným vozem. Cestující z pendolina mohli využít následné vlaky. Příčiny nehody i výši škody zjišťují vyšetřovatelé.

Cestující byli evakuováni, spoj s plánovaným odjezdem ve 04:59 byl zrušen. Provoz ve stanici Bohumín byl asi na půl hodinu přerušen.

Zdroj