V Brně to vřelo kvůli pohádce o homosexuálních tučňácích

3 měsíce starý 9

Organizátoři festivalu, jehož cílem je poskytnout prostor pro společenské a kulturní aktivity pro lidi z LGBTQ+, měli původně v plánu čtení pro děti uskutečnit v Knihovně Jiřího Mahena. Poté, co se na sociálních sítích začali houfovat odpůrci akce, se akce přesunula do kina Art, a z původně veřejné akce se stala uzavřenou.

„Našim hlavním hybatelem byla bezpečnost dětí, protože poslední dny byly hodně nepříjemné. Zvažovali jsme i to, že celou akci odvoláme. Ale jsme moc rádi, že jsme to neudělali a že se dnešní akce povedla. Děti byly šťastné a vše proběhlo, jak mělo,“ řekla po skončení akce ředitelka festivalu Michaela Chylová.

Někteří příchozí rodiče s dětmi si museli projít ječím hloučkem shromážděných odpůrců, přičemž létaly slova jako „Hanba“ a „Fuj“. Spršky výkřiků nebyly ušetřeny ani malé děti v kočárcích. Protestující pak mezi sebou vášnivě debatovali o škodlivosti pedofilie, transsexuálech, nechyběla ani debata o Evropské unii, vládě Petra Fialy a vakcíně na nemoc covid-19.

ANO si bere manželství pro všechny jako rukojmí, je to nechutné, míní politolog

Domácí

Rozhodnutí uspořádat akci za zavřenými dveřmi padlo i kvůli výhrůžkám na sociálních sítích. Například na facebookové stránce uskupení Slušní lidé jeden z diskutujících navrhoval „koupit náboje postřílet toxický odpad společnosti proudící ze zvráceného demokratického západu“.

Organizátoři se rozhodli výhledově uveřejnit celý záznam čtení. „Myslím, že dnešní nepokoje vzešly z nevědomosti lidí, i proto zveřejníme stream, aby se podívali, že vše bylo v pořádku. Odmítáme přistupovat na absurditu obvinění a připustit, že dnešní akce byla něčím nebezpečná. Cílem festivalu je pečovat, ne pobuřovat,“ dodala ředitelka Chylová.

Nebinární děti: Fenomén moderní doby

Děti

Zdroj