V Bruselu přišly stovky lidí na fiktivní hudební festival. Belgická policie vyzývala veřejnost k rozchodu, před měsícem podobnou nepovolenou akci rozehnala vodními děly. Ta dorazila na místo s policejními těžkooděnci i tentokrát.

Brusel 19:48 1. května 2021

Policie se nakonec akci rozhodla rázně ukončit za pomocí těžkooděnců a vodních děl | Foto: Viktor Daněk | Zdroj: Český rozhlas

Nepovolený fiktivní hudební festival byl svolaný do bruselského parku Bois de la Cambre. Akce ze začátku vypadala jako pohodové setkání, na místě vládla veselá atmosféra. Lidé hráli na kytaru a popíjeli pivo. Situace se ale z poklidného posezení rychle změnila na demonstraci.

Na místě začali být aktivní demonstranti, kteří skandovali „Svobodu, svobodu!“. Vzduchem začaly lítat vajíčka a účastníci odpalovali petardy a dělobuchy.

Do davu vjely i dva policejní antony, na pomoc byl přivolán policejní vrtulník. Policie zhruba hodinu a půl vyzývala dav k rozchodu, ale bez úspěchu. Nakonec se akci rozhodla rázně ukončit za pomocí těžkooděnců a vodních děl.

Policie zhruba hodinu a půl vyzývala dav k rozchodu, ale bez úspěchu, teď se akci rozhodla rázně ukončit za pomocí těžkooděnců a vodních děl pic.twitter.com/fMmTXoAKWN

— Viktor Daněk (@victorius) May 1, 2021

Na stejném místě se před měsícem 1. dubna odehrála první podobná akce. Tehdy se odhadem sešlo 5000 Belgičanů.  I v tomto případě policie demonstranty rozháněla vodními děly. Na místě byly desítky zraněných, včetně policejních koní. 

vid, zuj

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ‚Budu to sledovat v televizi, ale není to takové.‘ Kvitová po postupu nestihne zápas Slavie o titul

  2. OBRAZEM: Na fotbalové stadiony se vrátila část fanoušků, musí mít respirátory i negativní test

  3. V Bruselu se opět sešel dav na fiktivním hudebním festivalu. Policie účastníky rozháněla vodními děly

  4. Opavě se po remíze s Bohemians vzdaluje záchrana, Slovácko si komplikuje boj o poháry

  5. Stav krajiny není ideální, říká vedoucí oddělení hydrologie Vizina. Je potřeba zadržet vodu v krajině

  6. Výrobce historických zbraní z Opatovic nad Labem znají filmaři po celém světě

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme