V centru Prahy vykolejila tramvaj, provoz byl přes hodinu omezen

3 měsíce starý 19

Související

Tramvaje v zimě, ilustrační foto

Skauti rozvezou po ČR betlémské světlo, v Praze to čeká tramvaje

Skautští kurýři dnes rozvezou vlaky po České republice betlémské světlo, které před týdnem přivezli z Rakouska. Na nádražích plamínek převezmou místní skauti nebo dobrovolníci a budou jej šířit i tam, kam koleje nevedou. Na pražské hlavní nádraží přijede vlak se světlem zažehnutým v Betlémě krátce před 10:00 a odpoledne ho budou skauti rozvážet historickými tramvajemi.

Lidé v rouškách cestují MHD v Praze, ilustrační foto

Kvůli stržení troleji nejezdí tramvaje v části Holešovic

Porucha trakčního vedení přerušila v Praze kolem 21:30 provoz tramvají mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Provoz je ale omezen téměř v celých Holešovicích, upozornila na twitteru organizace Ropid, která organizuje pražskou MHD.

Více souvisejících

Tramvaje Praha

Aktuálně se děje

před 2 minutami

Tramvaje v Praze, ilustrační foto

V centru Prahy vykolejila tramvaj, provoz byl přes hodinu omezen

Na křižovatce ulic Lazarská a Spálená v centru Prahy dnes odpoledne vykolejila tramvaj, narazila do zábradlí. Nikdo nebyl zraněn. ČTK to řekl policejní mluvčí Richard Hrdina. Provoz tramvají byl v místě zcela přerušen zhruba půl hodiny, po víc než hodině se podařilo obnovit provoz úplně. Vyplývá z informací na webu dopravního podniku. Lazarská je zásadním pražským tramvajovým koridorem, nehoda se dotkla deseti tramvajových linek.

před 14 minutami

Frank-Walter Steinmeier

Steinmeier v telefonátu požádal čínského prezidenta, aby přiměl Putina ukončit válku

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier dnes v telefonickém rozhovoru s čínskou hlavou státu Si Ťin Pchingem čínského kolegu požádal, aby využil svůj vliv na Rusko a přiměl Putina k ukončení války na Ukrajině. Ve zhruba hodinovém telefonátu Steinmeier zdůraznil společný zájem Číny a Evropy na ukončení války i na respektování suverenity Ukrajiny a stažení ruských jednotek, sdělil úřad německého prezidenta.

Aktualizováno před 15 minutami

Ropa, ilustrační fotografie

Polsko a Německo požádaly na příští rok o dodávky ruské ropy, tvrdí Transněfť

Ruská společnost Transněfť obdržela z Polska a Německa požadavek na dodání ropy. V ruské televizi Rossija 24 to dnes řekl šéf Transněfti Nikolaj Tokarev, podle něhož se požadavek týká dodání ropy v příštím roce. Slova šéfa Transněfti jsou podle agentury Reuters v rozporu s postojem Varšavy, která v listopadu tvrdila, že ropu z Ruska nechce. Evropská unie na Rusko za jeho vojenskou invazi na Ukrajinu uvalila sérii sankcí a od 5. prosince zakazuje dovoz ruské ropy na tankerech.

Aktualizováno před 1 hodinou

Roman Janoušek

Soud propustil lobbistu Romana Janouška z vězení, odpoledne opustil ruzyňskou věznici

Lobbista Roman Janoušek dnes odpoledne opustil ruzyňskou věznici. Odpykal si asi polovinu z trestu 4,5 roku vězení za nehodu způsobenou úmyslně a pod vlivem alkoholu. Obvodní soud sice Janouškovu žádost o podmíněné propuštění zamítl s tím, že se muž ještě dostatečně nepolepšil, pražský městský soud ale dnes v neveřejném zasedání vyhověl jeho stížnosti. Janoušek měl výkon trestu opakovaně přerušen ze zdravotních důvodů. Do vězení se vrátil loni v červenci.

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Mistrovství světa ve fotbale: Kolik Čechů sledovalo finále v televizi?

Nedělní finále Francie - Argentina na fotbalovém mistrovství světa v Kataru si na ČT a TV Nova nenechalo ujít dohromady 1,73 milionu diváků starších čtyř let. Byla to téměř polovina všech, kteří měli v tu chvíli puštěnou televizi. Na ČT se stalo utkání s 1,31 milionu lidí nejsledovanějším pořadem neděle a zároveň šlo o druhý nejsledovanější přenos fotbalu od roku 2006. Na TV Nova si stejný zápas nenechalo ujít dalších 420.000 diváků starších čtyř let. Vyplývá to z informací televizí.

Aktualizováno před 2 hodinami

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Dopravu v Česku komplikuje ledovka a sníh. Autobusy a vlaky místy vůbec nevyjely

Dopravu na některých místech České republiky dnes zkomplikovala ledovka a sníh. Policisté evidovali zvýšené množství nehod, hromadná doprava měla zpoždění, některé spoje vůbec nevyjely. Problémy kvůli ledu byly i na železnici. V průběhu dne se situace uklidnila a většina silnic byla po poledni s velkou opatrností sjízdná. Některé ale mohou být dál zledovatělé nebo uzavřené. Více výjezdů kvůli počasí měli také zdravotníci, kteří ošetřovali různá poranění po pádu na namrzlých chodnících. V Ústeckém kraji apelovali na lidi, aby raději zůstali doma.

před 2 hodinami

Plyn

Strop na ceny plynu může energetickou krizi ještě zhoršit, varují analytici

Rozhodnutí zemí Evropské unie omezit ceny zemního plynu může znamenat, že do Evropy zamíří méně dodávek plynu a že se v regionu ještě prohloubí energetická krize. Myslí si to část analytiků, na které se dnes odvolává agentura Bloomberg. Důležité zároveň bude, jak se začne v Evropě vyvíjet poptávka po plynu, respektive zda klesne tak, jak si vlády představují. Cena plynu pro evropský trh je nyní asi na měsíčním minimu, ale výrazně vyšší než před rokem.

Aktualizováno před 2 hodinami

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Ledovka může Česko trápit i zítra, na některých místech může být silná

Dopravu na některých místech České republiky dnes zkomplikovala ledovka a sníh. Policisté evidovali zvýšené množství nehod, hromadná doprava měla zpoždění, některé spoje vůbec nevyjely. Problémy kvůli ledu byly i na železnici. V průběhu dne se situace uklidnila a většina silnic byla po poledni s velkou opatrností sjízdná. Některé ale mohou být dál zledovatělé nebo uzavřené. Více výjezdů kvůli počasí měli také zdravotníci, kteří ošetřovali různá poranění po pádu na namrzlých chodnících. V Ústeckém kraji apelovali na lidi, aby raději zůstali doma.

před 2 hodinami

Petr Fiala

Vláda chce vyřešit zákon o podpoře bydlení do konce příštího roku

Do konce příštího roku by vláda podle premiéra Petra Fialy (ODS) měla schválit návrh zákona o podpoře bydlení, který by pomohl nejen lidem v bytové nouzi, ale i těm, kteří jsou ohroženi rostoucími cenami bydlení. Fiala to uvedl při dnešní návštěvě ministerstva pro místní rozvoj, kde hodnotil první rok působení ministra Ivana Bartoše (Piráti). "Bydlení nemůže být nedostatkovým zbožím," konstatoval.

před 4 hodinami

Amazon, americký internetový obchod

Amazon zásadně změní obchodní pravidla v EU, aby se vyhnul vysoké pokutě

Americká společnost Amazon na evropském trhu zásadně změní obchodní pravidla, která používá ve vztahu k obchodníkům, kteří své zboží prodávají jejím prostřednictvím. V tiskové zprávě to dnes oznámila Evropská komise (EK), která Amazonu už dříve pohrozila, že pokud pravidla nezmění, může od něj vymáhat pokutu až deset procent z celosvětových tržeb.

před 4 hodinami

 Věra Jourová

Jourová: Korupční aféra v EP poškozuje jeho pověst a důvěru lidí

Korupční aféra v Evropském parlamentu poškozuje podle místopředsedkyně Evropské komise Věry Jourové jeho pověst a důvěru lidí v demokratické instituce. Jsou nutná opatření k předcházení takovým jevům, uvedla na dnešním setkání s novináři v Praze Jourová, která má v komisi na starosti hodnoty a transparentnost.

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Musk omezí některé funkce twitteru pouze pro předplatitele

Miliardář Elon Musk plánuje omezit hlasování na twitteru jen na držitele modré ikony, která umožňuje v rámci služby Twitter Blue za poplatek přístup ke speciálním funkcím. Musk to oznámil v pondělí, tedy ve stejný den, kdy část uživatelů této sociální sítě v anketě hlasováním rozhodla, že Musk už nemá být šéfem firmy Twitter.

před 5 hodinami

Češi nakupují v obchodech, ilustrační fotografie.

Vánoční nákupní horečka: Proč lidé žádají na náměstích demise politiků, když v obchodech utrácí stále více?

Tržby českých obchodníků o třetím adventním víkendu meziročně stouply o deset až 20 procent. A co víc, některé obchody i přes letošní zdražování hlásí stejný nárůst počtu zákazníků. Říkáte si možná, jak pak jdou s těmito zprávami dohromady často opravdu smutné scény z barvitě líčených reportáží o tom, jak některé rodiny trápí to, jak zaplatí faktury za energie nebo ceny potravin. A protože veřejnost má prý ráda jednoduché a jasné poselství, pak je nasnadě otázka, proč si lidé žádají na náměstích demise politiků, když jsou pak (jak se říká v globále) ochotni a schopni utrácet v obchodech meziročně víc? Znamená to, že drahé Vánoce, jak jsou líčeny, jsou vymyšlené? Anebo nedokážeme rozlišit mezi obecným a individuálním?

před 5 hodinami

Zemětřesení, ilustrační foto

Kalifornii zasáhlo zemětřesení o síle 6,4 stupně

Sever amerického státu Kalifornie dnes kolem 11:30 SEČ zasáhlo zemětřesení o síle 6,4 stupně. Na svém webu o tom informovala americká geologická služba USGS. Nejsou hlášeny žádné oběti ani značné materiální škody, bez proudu ale bylo kolem 13:00 SEČ podle monitorovacího webu Poweroutage ve státě kolem 65.000 odběratelů.

před 5 hodinami

Senioři, ilustrační foto

Počasí ohrožuje důchodce. Lékaři popsali, co jim hrozí v těchto dnech

Úrazy u seniorů vznikají nejčastěji v důsledku pádu nebo špatné koordinace pohybu, v zimě pak často na náledí. Zlomeniny jsou u nich častější kvůli řídnutí kostí, takzvané osteoporóze, která postihuje zejména starší ženy. Na webu nemocnice to uvedl zástupce primáře oddělení ortopedie a traumatologie pohybového ústrojí pražské Nemocnice Na Františku Miroslav Sinkule. Česko se s ledovkou potýká od pondělního večera. Policisté evidovali zvýšené množství nehod i dnes ráno a více práce měli také záchranáři, problémy měly také autobusové spoje.

před 6 hodinami

USA podle Moskvy vězní 60 Rusů, označuje je za rukojmí

Ve věznicích ve Spojených státech si tresty odpykává více než 60 Rusů, kteří se podle náměstka ruského ministra zahraničí Sergeje Veršinina dostali za mříže v důsledku protiprávního honu amerických tajných služeb na ruské občany. V rozhovoru pro agenturu RIA Novosti je označil za rukojmí, aniž by poskytl jakékoli důkazy o tom, že by odsouzení některého z Rusů v USA bylo protiprávní.

Zdroj: ČTK

Další zprávy

Zdroj