V Česku bude podle meteorologů v následujících třech dnech sněžit. Vydatné a trvalejší sněžení očekávají zejména na horách na severu, východě a severovýchodě země. V pondělí by mělo v Česku podle předpovědi napadnout dalších sedm až 25 centimetrů sněhu, přičemž vyšší úhrny budou na horách na severu země. Od neděle se navíc budou kvůli větru tvořit závěje a sněhové jazyky, sdělil v pátek Český hydrometeorologický ústav.

Praha 13:50 9. prosince 2022

V Česku bude podle meteorologů v následujících třech dnech sněžit (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

V noci na sobotu bude podle předpovědi sněžit ve Zlínském a Moravskoslezském kraji, přičemž v Beskydech do rána napadne pět až deset centimetrů mokrého sněhu.

V neděli sněžení zasáhne téměř celou republiku a podle meteorologů připadne sedm až 15 centimetrů sněhu, v Jeseníkách a Beskydech 15 až 25 centimetrů.

V pondělí bude sněžení pokračovat, nejintenzivnější má být na horách v Ústeckém, Královéhradeckém, Pardubickém a Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji.

Ke sněžení se vlivem větru přidají závěje a sněhové jazyky. S tvorbou závějí by měli počítat od nedělního poledne do úterý zejména lidé na severovýchodě České republiky, v ostatních regionech se budou tvořit sněhové jazyky.

S ohledem na předpověď meteorologové nabádají řidiče k opatrnosti při jízdě a k tomu, aby sledovali dopravní zpravodajství. Při cestách do hor by neměli zapomenout sněhové řetězy. Nový a zejména mokrý sníh může podle Českého hydrometeorologického ústavu zkomplikovat nejen dopravu, ale i dodávky proudu kvůli polámaných větvím či stromům.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Ruského opozičníka Ilju Jašina poslal soud na 8,5 roku za mříže za šíření dezinformací o ruské armádě

  2. V Česku bude do pondělí hlavně na horách sněžit. Meteorologové varují, že se mohou vyskytnout i závěje

  3. Stres, špatný životní styl a nejistá budoucnost. Kardiologové se obávají růstu srdečních selhání

  4. Předsedou Rady OSN pro lidská práva bude poprvé Čech. Od ledna ji povede Václav Bálek

  5. Je těžké uvěřit, že někdo jako já dojde tak daleko, že opustí tuto planetu, říká český vesmírný turista Yemi

  6. Střílím už na jeden nádech, pochvaluje si Davidová zlepšení na střelnici po stříbru ve sprintu

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Kandidáti na prezidenta 2023, MS fotbal 2022, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Danuše Nerudová, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Opičí neštovice, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme