Téměř celé Česko zasáhne v sobotu silné sněžení. Napadnout mohou za hodinu až čtyři centimetry sněhu. V noci ze soboty na neděli se pak může objevit především v Čechách také náledí. Vyplývá to z výstrahy, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V posledních dnech přitom v celé zemi padaly teplotní rekordy, ve čtvrtek bylo místy i přes 26 stupňů Celsia. Na několika místech byl zaznamenán první letní den.

Praha 12:10 2. dubna 2021

Meteorologové varují, že silnice mohou být kvůli sněhu nesjízdné a husté sněžení také sníží viditelnost (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Výstraha před sněžením platí v sobotu od 03.00 do 23.00 pro všechny regiony kromě Karlovarského a Plzeňského kraje. Silně bude podle výstrahy sněžit hlavně v horských oblastech, ale sníh se nevyhne ani níže položeným místům. V oblastech s nadmořskou výškou pod 400 metrů se mohou objevit smíšené či dešťové přeháňky.

Meteorologové varují, že silnice mohou být kvůli sněhu nesjízdné a husté sněžení také sníží viditelnost. Hrozí proto problémy v dopravě. Řidiči by měli pozorně sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Od sobotních 21.00 do nedělních 08.00 pak platí pro většinu regionů v Čechách výstraha před náledím. Objeví se hlavně v polohách nad 500 metrů nadmořské výšky. Pozor by si tak podle meteorologů měli dávat řidiči i chodci.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Jágr, nebo Moravec? V semifinále první ligy se potkají vítězové z Nagana, oba chtějí do extraligy

  2. V Česku bude silně sněžit. Meteorologové varují před náledím a špatnou viditelností na silnicích

  3. ‚Za zavřenými dveřmi solidarita neexistuje.‘ Babiš kritizuje unijní oznámení o rozdělení vakcín

  4. ‚Obrovský úspěch pro náš klub.‘ Basketbalový Nymburk slaví druhý postup do Final Eight v řadě

  5. Politico: Vyjednávání o vakcínách je porážkou Kurze, Babiše a Janši. Ve sporu ale nejvíce tratí Česko

  6. Vrak Kellnerova vrtulníku vyšetřovatelé vyzvednou do dvou dnů. Co nejdřív plánují vyslechnout Horvátha

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme