Dosud nejvyšší teplotu pro 30. březen v úterý v Česku zaznamenala víc než čtvrtina stanic měřících alespoň 30 let. Rekord padl na 42 místech. Nejtepleji bylo v Kopistech na Mostecku, kde teploměr ukázal 24,6 stupně Celsia, uvedla Jiřina Švábenická z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Teploty až 25 stupňů Celsia meteorologové očekávají i ve středu, ochladit se má až na Velký pátek.

Kopisty 20:09 30. března 2021

Teplotní rekordy padly na 42 místech v Česku (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nové teplotní maximum v Kopistech překonalo dosavadní rekord 22,3 stupně Celsia z roku 1989. Těsně pod 24 stupňů Celsia meteorologové naměřili také na dalších místech v Ústeckém kraji.

V Teplicích je nový rekord pro 30. březen od úterý 23,9 stupně Celsia, v Žatci s 23,8 stupně historickou tabulku nepřepsal. Stejnou teplotu jako v Žatci v úterý naměřili také ve Strážnici na Hodonínsku a jde i o nové maximum.

Ve středu mohou teploty podle předpovědi vystoupat odpoledne na 21 až 25 stupňů Celsia, ve čtvrtek je meteorologové očekávají v rozmezí 20 až 24 stupňů. Na Velikonoce se ale ochladí. Až do neděle by se teploměr neměl dostat přes 15 stupňů Celsia.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Wales - Česko 0:0. V základní sestavě je Holeš i Kúdela, domácí v útoku s Balem

  2. Peníze byly pro Kellnera hnacím motorem, ale ne obsesí, popisuje novinářka Klímová

  3. V Česku padaly teplotní rekordy, v Kopistech naměřili 24,6 stupně Celsia. Ochladí se na Velký pátek

  4. ‚Krmení už určitě došlo.‘ Před Suezským průplavem čekají i lodě se stovkami hladových zvířat na palubě

  5. Pro žáky se chystají letní kempy. Budou dobrovolné a zdarma, tvrdí prezident asociace ředitelů Černý

  6. ‚Chci odejít, ale nemůžu.‘ Někteří barmští vojáci se neštítí střílet i do lidí na pohřbech, jiní zběhli

Aktuální témata

Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme