V Česku udeří v noci mráz. Čekají se přeháňky, na horách napadne sníh

3 měsíce starý 18

Ve středu má být podle meteorologů většinou oblačno. Ojediněle se objeví i přeháňky, které budou v polohách nad 800 m smíšené nebo sněhové. Večer ale začne srážek i oblačnosti ubývat.

Nejvyšší teploty dosáhnou 7 až 11 °C, v 1 000 m na horách maximálně kolem 3 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, který večer zeslábne.

V noci ČHMÚ očekává převážně polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle déšť nebo přeháňky. Od západu bude v Čechách zataženo a místy bude pršet. Na Moravě se k ránu objeví mlhy.

V polohách nad 900 m budou srážky smíšené nebo sněhové. Teploty přes noc klesnou k 5 až 1 °C, ve východní polovině území ojediněle až -1 °C. Vát bude slabý západní vítr 1 až 4 m/s.

V pátek se oteplí

Ve čtvrtek bude zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť a v polohách nad 900 m srážky smíšené nebo sněhové. Večer bude od západu srážek ubývat. Na Moravě a ve Slezsku se objeví mlhy, pršet tam začne až odpoledne a večer. Nejvyšší teploty dosáhnou 7 až 11 °C. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Ani v pátek počasí nebude lepší. Během dne má být oblačno až zataženo a místy se mají objevit přeháňky. V místech nad 1 100 m budou přeháňky i smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty klesnou k 7 až 3 °C, nejvyšší denní teploty naopak vystoupají k 11 až 15 °C. Vát bude slabý, během dne mírný jihozápadní, postupně až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Zdroj