Počet obětí záplav v americkém státě Kentucky stoupl na 25, mezi mrtvými je i nejméně šest dětí. S odkazem na údaje z jednotlivých zasažených okresů to uvedl deník The New York Times. Silné záplavy způsobené přívalovými dešti zasáhly východní část Kentucky ve čtvrtek, některá místa zůstávají dál nedostupná a úřady teprve pomalu zjišťují rozsah škod.

Washington 6:42 30. července 2022

Americký stát Kentucky zasáhly záplavy | Zdroj: Reuters

Nejtragičtější bilanci má okres Knott, tamní úřad koronera informoval o 14 potvrzených obětech. Média mimo jiné informovala o rodině, která přišla o čtyři malé děti, které se utopily poté, co voda zaplavila její obytný přívěs.

Kvůli silnému dešti a prudkému větru byly z části Sydney evakuovány tisíce lidí

Číst článek

„V Kentucky i v celé Americe mají lidé strach, protože se nemohou spojit se svými blízkými, nefungují mobilní sítě, tisíce lidí jsou bez proudu,“ řekl stanici CNN guvernér Kentucky Andy Beshear. Podle něj se záchranáři snaží dostat lidi do bezpečí s pomocí lodí a vrtulníků.

„Podle dosavadního vývoje možná budeme bilanci mrtvých navyšovat několik týdnů. V některých oblastech lze jen těžko zjistit, kolik lidí se vůbec pohřešuje,“ uvedl guvernér.

V některých částech Kentucky napadlo za 48 hodin 20 až 27 centimetrů srážek. Toky se rozvodnily zejména v Apalačském pohoří, předpovědi navíc varují, že déšť bude pokračovat i příští týden.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V důsledku záplav v Kentucky zemřelo 25 lidí, včetně šesti dětí. Počet obětí může růst

  2. Příběh všemocné byliny požehnané vůdcem

  3. USA chtějí dostat slavnou basketbalistku z ruského vězení. Nabízejí výměnu za ‚obchodníka se smrtí‘

  4. ‚Žádný ministr nebude chtít bránit Babiše.‘ Česko se nechystá žalovat Brusel kvůli 80milionové pokutě

  5. Oáza klidu v harrachovském Zákoutí. Kromě zázemí a odpočinku čekala na reportéra i herecká role

  6. Salvini a Berlusconi odmítli, že by o pád vlády řešili s Moskvou. Italská média píšou o telefonátu s Ruskem

Aktuální témata

JWST, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Perseidy, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Barrandovský most, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Cena benzinu, MS fotbal 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Prezidentské volby 2023, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, Válečné ztráty, MS hokej 2023

Doporučujeme