V Egyptě po srážce vlaků zprovoznili trať, revidovali počet obětí

4 měsíce starý 7

foto Následky srážky dvou vlaků v Egyptě v provincii Suhág.

Káhira - V Egyptě obnovili provoz na trati, kde se v pátek srazily dva vlaky a zemřely desítky lidí, uvedla agentura AP. Ministryně zdravotnictví na tiskové konferenci řekla, že počet obětí bude možná nižší než se původně uvádělo. V pátek se hovořilo o 32 mrtvých.

Ministryně Halá Zajdová na dnešní konferenci řekla, že zatím se našla těla 19 lidí, ale zdravotníci mají také tři pytle s lidskými pozůstatky, které se ještě nepodařilo identifikovat.

K číslu uváděnému v pátek sdělila, že mezi oběti byli započteni i lidé, kteří byli ve skutečnosti v bezvědomí a mylně označení za mrtvé. Až 185 lidí se při srážce zranilo.

Dvě vlakové soupravy, obě mířící z jihu Egypta na sever, se srazily v provincii Suhág. První souprava se prudce zastavila, když někdo použil ruční brzdu.

Novináři agentury AP uvádějí, že viděli, jak byla dnes trať zprovozněna. Koleje zničené při srážce byly nahrazeny novými a vagony jsou nyní mimo trať.

Z Egypta přicházejí zprávy o vlakových neštěstích často. Při tom nejtragičtějším uhořelo ve vlaku v roce 2002 jižně od Káhiry 370 lidí. V roce 2019 jedna souprava narazila na káhirském hlavním nádraží do zátarasu. O život tehdy přišlo přes 20 lidí a více než 40 se zranilo. Kvůli této nehodě odstoupil ministr dopravy Hišám Arafát. Když se v roce 2018 srazil osobní vlak s nákladním a o život přišlo 12 lidí, přiznal prezident Abdal Fattáh Sísí, že Egypt potřebuje na modernizaci železnic 250 miliard egyptských liber (312 miliard korun).

Zdroj