V elektrárně v Kolíně po výbuchu hoří, plameny se šíří na střechu. Nikdo se nezranil

2 měsíce starý 10

V elektrárně v Kolíně po výbuchu hoří, plameny se šíří na střechu. Nikdo se nezranil

Výbuch vznikl na takzvané zauhlovací cestě a poškodil budovu. Je možné, že vybuchl uhelný prach, řekly mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Radnice vyzývá rozhlasem obyvatele městské částí Zálabí, aby kvůli požáru nevětrali. Město pokryl dým, rozšířil se v něm zápach. Nejbližší ulice kolem elektrárny jsou zasaženy výrazně, dým snížil viditelnost podobně jako při mlze. Místní se chodí na požár dívat, pořizují fotografie a videa.

Výbuch vznikl krátce před 11:00. "Došlo k výbuchu na zauhlovací cestě, je poškozena budova, kde je zauhlování, dole jsou kotle," řekla Fliegerová. Podle informací policie se nejprve vznítil a poté vybuchl uhelný prach. Vyjádření společnosti Veolia zjišťujeme.

Hasiči vyhlásili nejdříve druhý, následně třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných. Na místě kvůli pokračujícímu zásahu zůstávají dvě posádky záchranářů, řekla po 12:00 Effenbergerová.

Veolia Energie Kolín se zabývá výrobou tepla a elektrické energie. Teplem zásobuje většinu kolínských průmyslových podniků, městských budov a organizací a také většinu obyvatel. Jaký dopad bude mít výbuch na provoz a dodávky tepla, zatím není jasné.

Zdroj