V Evropském parlamentu jsme podpořili výrobu další munice pro Ukrajinu 🇺🇦 Pirátští europoslanci včera hlasovali pro granty v ho...

4 měsíce starý 15
V Evropském parlamentu jsme podpořili výrobu další munice pro Ukrajinu 🇺🇦

Pirátští europoslanci včera hlasovali pro granty v hodnotě 500 milionů eur na výrobu munice pro Ukrajinu. Nová legislativa se zaměřuje na udržitelné zvýšení zásob munice. Chceme rozšířit výrobní kapacity po Evropě a použít další nástroje a pobídky. Ve všech ohledech bude nutná úzká evropská spolupráce a kvalitní infrastruktura. 🤜

Nová pravidla usilují o to,, aby se stávající omezené výrobní kapacity využily ve prospěch Ukrajiny. Vojenská pomoc Ukrajině je nezbytná pro zajištění její suverenity, integrity a bezpečnosti. Společně se spojenci se musíme postavit proti agresi a poskytnout Ukrajině nezbytné prostředky a podporu.

S Piráty i tady tlačíme na transparentní tok peněz. Musíme vědět, kam peníze půjdou a jak s nimi bude naloženo. Pokud chceme pomáhat udržitelně, je potřeba se vyhnout zneužití, zpronevěry a korupci, k čemuž chceme jasná pravidla.

Priorita musí být bezpečí Ukrajiny. Pokud máme zůstat před Ruskem v bezpečí, musíme pomoct Ukrajině. A Ukrajina se nemůže ubránit, pokud nebude mít dost munice. Takhle jednoduché to je.

Zdroj