V Indii se zřítil visutý most, 40 lidí přišlo o život. Většina z nich spadla do řeky

4 měsíce starý 49

V indickém státě Gudžarát zahynulo 40 lidí, když se zřítil visutý most. Desítky dalších osob byly zraněny, 30 z nich je v kritickém stavu uvedla agentura Reuters s odvoláním na vládní představitele. Podle místní televizní stanice Zee News se v době neštěstí nacházelo na mostě více než 400 osob. Většina jich spadla do řeky.

Dillí 16:53 30. října 2022 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiná média uvádějí mnohem vyšší počty. Záběry, které odvysílala televize, ukazují desítky lidí držících se lan zříceného mostu, zatímco se je záchranný tým snaží zachránit.

Historický most dlouhý 230 metrů byl postaven v 19. století za britské nadvlády. Šest měsíců byl uzavřen kvůli rekonstrukci a znovu zpřístupněn veřejnosti byl minulý týden.

Indický premiér Nárendra Módí je nyní na třídenní návštěvě právě ve státě Gudžarát, ze kterého pochází. Ministerský předseda oznámil, že nařídil nejvyššímu představiteli státu, aby urychleně zmobilizoval tým pro záchrannou operaci.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj