Na silnicích na Blanensku, Vyškovsku a zejména v okrajových částech Brna se kvůli poklesu teplot a sněžení v neděli ráno tvoří náledí. Ve většině kraje je kvůli sněžení snížená viditelnost, varují před ní jihomoravští silničáři na svých internetových stránkách. Během dne se oteplí, odpolední teploty mají vystoupat místy až na sedm stupňů Celsia.

Brno/Liberec 9:05 19. listopadu 2023

Na silnicích na Blanensku, Vyškovsku a zejména v okrajových částech Brna se kvůli poklesu teplot a sněžení v neděli ráno tvoří náledí (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Do brněnských ulic vyjely posypové vozy Brněnských komunikací. „V 7.00 byl zahájen výjezd čtyř posypových vozů k chemickému ošetření vozovek v oblasti městských částí Kohoutovice, Soběšice, Lesná, Líšeň a Útěchov. V těchto lokalitách upozorňujeme řidiče na nutnost opatrné jízdy, neboť tam mohou vozovky lokálně namrzat,“ uvedl provozní ředitel společnosti Jan Klištinec.

Srážky, které tvořil většinou déšť se sněhem, přešly přes jižní Moravu v neděli okolo 7.00. Sněhová vrstva se ale na silnicích na jihu Moravy netvoří, riziko představuje pouze namrzání povrchu.

V neděli čekáme od západu sněžení přecházející poměrně rychle v déšť, který může na prochlazených površích namrzat a vytvářet ledovku.
Zejména v noci na neděli a v první polovině nedělního dne tak nelze vyloučit komplikace v dopravě. Během dne se bude od západu postupně… pic.twitter.com/bfb2KUvzge

— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) November 17, 2023

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pro Jihomoravský kraj se budou srážky během dne měnit na dešťové, odpoledne mají ustávat. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí v kraji na dva až pět stupňů Celsia, lokálně na jihovýchodě až na sedm stupňů.

V noci na pondělí teploty klesnou na šest až tři stupně Celsia, na většině území s občasným deštěm nebo přeháňkami, které budou pokračovat i během pondělí. Nejvyšší odpolední teploty v pondělí vystoupí na deset až 13 stupňů Celsia. Další noční ochlazení k nule předpovídají meteorologové až na noc na středu.

Sníh komplikuje dopravu i jinde v České republice. Řidiči budou muset jezdit opatrně třeba v jižních Čechách, Libereckém kraji nebo v Královéhradeckém kraji. I silnice na Vysočině jsou kvůli sněhovým přeháňkám sjízdné s opatrností. Sypače se solí jezdily v noci v celém kraji.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Velkou cenu Las Vegas ozdobil 18. triumfem v sezoně Verstappen, vyhrál šestý závod z sebou

  2. Jsem už na tu výšku docela zvyklá, komentuje Ledecká podmínky na trati. Spoléhá na lyže

  3. V Jihomoravském kraji se tvoří náledí. Sníh a led komplikují dopravu i u Liberce nebo na Vysočině

  4. ,Facka jde, psychické vydírání je horší.‘ Jozef Kycka nezradil kamaráda, komunisté ho odsoudili na 18 let

  5. Pastrňák připravil tři góly proti Montrealu, Palát zaznamenal první branku v sezoně

  6. ONLINE: Nad Kyjevem sestřelili další ruské drony. Zprávy o obětech nebo zraněných zatím nejsou

Aktuální témata

Prezidentské volby 2023, Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme