V jihovýchodní polovině ČR bude v pátek sněžit

5 měsíce starý 24

foto Automobil na zasněžené silnici. Ilustrační foto.

Praha - V jihovýchodní polovině Česka má v pátek vydatněji sněžit, přičemž místy může napadnout kolem deseti centimetrů mokrého sněhu. Zejména v nižších polohách bude sníh rychle odtávat a při poklesu teplot pod bod mrazu může na mokrých komunikacích od noci na sobotu vznikat náledí nebo zmrazky. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Současně uvedl, že sněžení a náledí mohou zkomplikovat dopravu a způsobit výpadky v energetice.

Upozornění před vydatnějším sněžením platí pro okresy na východě Jihočeského a Královéhradeckého kraje, značnou část Pardubického kraje a celou Vysočinu, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj od pátečního rána do noci na sobotu. S tvorbou náledí, případně zmrazků tam mají lidé počítat od půlnoci na sobotu do sobotního dopoledne.

V souvislosti s očekávaným počasím meteorologové doporučují řidičům, aby jezdili opatrně a sledovali dopravní zpravodajství. Na pozoru by se měli mít i chodci, kterým hrozí úraz při uklouznutí na náledí. Starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven, doplnili meteorologové.

Zdroj