V Miláně explodovala dodávka převážející kyslík. Několik aut se následně ocitlo v plamenech

6 měsíce starý 6

V centru Milána se ve čtvrtek krátce před polednem ozval výbuch. První záběry, na kterých je vidět několik aut v plamenech a hustý kouř, zveřejnila stanice Sky. Milánský starosta Giuseppe Sala vyloučil, že by se jednalo o terorismus. Podle tisku začalo hořet v dodávce, která převážela zásobníky s kyslíkem. Zranil se řidič dodávky.

Milán 15:57 11. května 2023

Následky exploze v Miláně | Foto: Claudia Greco | Zdroj: Reuters

Milánský starosta Sala uvedl, že lze vyloučit atentát, či jinou podobnou událost. „Jedná se o dodávku, která převážela zásobníky kyslíku,“ řekl starosta k tomu, kde požár a pak výbuch nastaly. Dodal, že má informaci o jednom zraněném. Podle něj je situace v okolí požáru a výbuchu pod kontrolou.

Zraněným je podle starosty řidič dodávky, který se snažil uhasit oheň, jenž vznikl v oblasti motoru vozidla. To se mu ale nepodařilo a plameny zasáhly i zásobníky kyslíku, které převážel, dodal Sala.

Jednoho zraněného potvrdili i hasiči a strážníci. Italský tisk dříve psal o nejméně čtyřech zraněných.

„Slyšel jsem tři silné výbuchy a pak další menší. Hned jsem přispěchal, abych viděl, co se stalo. Celá ulice byla v plamenech a okolo běhali lidé,“ řekl agentuře AFP jeden stavební dělník, který pracoval nedaleko místa exploze.

Podle tisku policie nechala v okolí evakuovat jeden obytný dům, školu a zdravotnické zařízení. Po výbuchu se v plamenech ocitlo několik aut, které se podařilo rychle uhasit. Požár se dotkl také bytů v okolních budovách a jedné lékárny.

Ještě před příjezdem hasičů se na místě shromáždilo několik zvědavců. Sloup hustého černého dýmu byl vidět i z dalších částí města.

ČTK

Zdroj