Ruští policisté zadrželi v Moskvě ukrajinského občana, po kterém vyhlásilo pátrání Česko kvůli loupežím a nezákonnému používání ukradených platebních karet s celkovou škodou přesahující 4,6 milionu korun. Oznámila to agentuře TASS mluvčí ruského ministerstva vnitra Irina Volková.

Moskva 15:44 8. dubna 2022

Podezřelý se podle mluvčí v říjnu 2012 s dalšími spolupachateli vyzbrojenými pistolí, pálkou a nožem vloupali do obytného domu v Praze (Ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Místo, kde se hledaný podezřelý nacházel, zjistili pracovníci národní centrály Interpolu spolu s moskevskými kriminalisty. Podezřelý podle mluvčí v říjnu 2012 spolu s dalšími spolupachateli vyzbrojenými pistolí, pálkou a nožem rozbili balkonové dveře obytného domu v Praze a pronikli dovnitř.

Policie podezřívá z krádeže za miliony organizovanou skupinu. Žádá veřejnost o pomoc při pátrání

Číst článek

Muže a ženu, kteří se zde nacházeli, spoutali a pod hrozbou zabití je donutili, aby jim sdělili PIN kódy bankovních karet. „Pachatelé prohledali dům a ukradli peníze v hotovosti, hodinky, mobilní telefon a několik bankovních karet. Pak ukradli auto BMW X6. Celková hmotná škoda přesáhla 4,6 milionu Kč,“ řekla Volková.

Pachatelé jsou v Česku podle mluvčí stíháni podle paragrafů 173 a 234 trestního zákoníku. České úřady po nich vyhlásily mezinárodní pátrání. „Pracovníci ruského ministerstva vnitra dostali od zahraničních kolegů informaci, že hledaný se může nacházet na území Ruska. Zjistili místo jeho pobytu a zadrželi jej,“ dodala mluvčí. 

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. V Moskvě zadrželi Ukrajince, po kterém pátrala česká policie kvůli loupeži z roku 2012

  2. Západ si své protiruské sankce sám tuneluje

  3. Slovensko darovalo Ukrajině systém protivzdušné obrany S-300, potvrdil premiér Heger

  4. Náklady na zvládnutí migrace mohou podle Stanjury být až 50 miliard. Chce pomoc Evropské unie

  5. Hokejová mládež v Rakousku a Česku? ‚Zaspali jsme dobu,‘ tvrdí český trenér v Linci Gardoň

  6. Zákaz dovozu uhlí a rozšíření sankčního seznamu. Západní státy přijaly další protiruská omezení

Aktuální témata

Ukrajina online, Prezidentské volby Francie 2022, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelensky, Cena benzinu, Komunální volby 2022, Senátní volby 2022, Українське Радіо & Подкаст, Volební kalkulačka, Volební průzkumy, Prezidentské volby 2022, Vrbětice, Koronavirus, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Petra Kvitová, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Inflace, Zprávy ze světa, MS hokej 2022, Válečné ztráty

Doporučujeme