V MotoGP vzkypěly vášně. Nejdřív přišel blikanec, pak si oba rivalové podali ruce

4 měsíce starý 8

 MotoGP

Bagnaia, obhájce titulu mistra světa MotoGP, prožívá sezonu plnou zvratů Z pěti "hlavních" Velkých cen dvakrát vyhrál, ale zároveň třikrát nebodoval. Z toho dvakrát skončily jeho naděje pádem. Havárie v nedělním závodě v Le Mans v něm ale vzbudila velkou vlnu emocí.

V pátém kole se jezdcům nevyplatila přílišná agresivita. Oba se rozhodli ve stejný moment najet do téhož místa na trati, načež následovala kolize a nevyhnutelný pád.

Na to, kdo na něm měl vinu, měli oba aktéři evidentně rozdílný názor. V první chvíli to vypadalo, že Španěl Viňales šel zkontrolovat, jestli je jeho italský rival v pořádku.

Ale řeč těla obou motorkářů naznačila, že si nepovídají o čerstvě utržených bolístkách. Začali se hádat, strkali do sebe rukama a už to vypadalo na regulérní pěstní souboj. Bitce ve štěrkové únikové zóně zabránili pořadatelé, kteří se srdnatě vrhli mezi oba znesvářené kohouty.

"Nelíbila se mi Maverickova první reakce, protože podle mě byla příliš agresivní. Ale když máte adrenalin, může se to stát," prohlásil Bagnaia už s chladnou hlavou.

"Ne, už se na něj nezlobím," dodal smířlivě Ital, který je i přes řadu pádů díky úspěchům v sobotních sprintech stále v čele šampionátu.

"Bohužel jsme se srazili na tom nejhorším místě. Je to škoda, protože jsem ho předjel velmi čistě, ale z mého pohledu mi mohl trochu místa nechat. Je škoda, že jsem skončil bez bodu v závodě, v němž jsme oba cítili velký potenciál," komentoval situaci tovární jezdec Aprilie Viňales.

Celá napjatá scéna měla nakonec "happy end". Ještě cestou na pořadatelském skútru si jezdci všechno vyjasnili a rozloučili se sportovním podáním ruky. "Vždycky je to složité, každý máme jiný pohled na věc. Ale nakonec je to pro mě závodní incident. Není to nic víc," prohlásil Viňáles.

Zdroj