V Německu přibylo za den rekordních 1188 mrtvých s covidem-19

1 měsíc starý 8

foto Oddělení pro pacienty s covid-19 v nemocnici v německém Kielu.

Berlín - V Německu zemřelo ve čtvrtek 1188 lidí s covidem-19. To je nejvyšší denní přírůstek zemřelých od počátku epidemie, informovala dnes s odvoláním na data Institutu Roberta Kocha (RKI) agentura DPA. Potvrzených případů nákazy přibylo za 24 hodin 31.849.

Dosud nejvyšší počet úmrtí za den hlásil RKI loni 30. prosince, kdy do bilance přibylo 1129 zemřelých. Nejvíce denních případů nákazy zaznamenal RKI 18. prosince. Tehdy jich bylo 33.777.

Agentura DPA upozornila, že aktuální statistiku mohla ovlivnit i skutečnost, že se ve dnech kolem Vánoc a Nového roku nechalo testovat méně lidí než běžně.

Celkem se od počátku epidemie v Německu infekce virem SARS-CoV-2 prokázala u více než 1,8 milionu lidí. Zhruba 1,5 milionu lidí se již uzdravilo. S covidem-19 zemřelo 38.795 nakažených.

Rozdíly v epidemické situaci v jednotlivých spolkových zemích jsou nadále značné. Nejnižší počet nakažených na 100.000 obyvatel mají Brémy, nejhorší situace je naopak v Sasku a Durynsku.

Německá kancléřka Angela Merkelová v úterý po jednání s premiéry spolkových zemí oznámila, že aktuální plošná uzávěra bude prodloužena nejméně do 31. ledna a opatření budou navíc zpřísněna. Novým celoněmeckým pravidlem pro ohniska koronavirové nákazy se stává omezení volného pohybu osob na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova.

Zdroj